Забава

Нов закон во Швајцарија | Кој ќе го тргне кондомот за време на пенетрација се смета за силувач

Историскиот декрет покренува многу морални прашања. Кривичниот суд во Лозана, Швајцарија, донесе историска одлука. Судиите решија дека ако за време на сексуалниот чин мажот одлучи...

Анастасија и Цеца од Инстаграм заработуваат богатство: Ќе занемете кога ќе ги видите бројките

Пандемијата на коронавируси ги испразни паричниците на многумина, а некои познати личности прибегнаа кон алтернативни форми на приход. Меѓу нив секако се Цеца Ражнатовиќ...

Ја продаде невиноста на банкар за милион долари, а сега приказната доби друг тек

Француската студентка, која ја понуди својата невиност на онлајн аукција, тврди дека се вљубува во банкарот кому му ја продала невиноста за 1,2 милиони...

КАРЛЕУША НИКОГАШ НЕ БИЛА ПО СЕКСИ: Нејзините џиновски облини доаѓаат до израз! Погледнете како изгледа!

Пејачката Јелена Карлеуша продолжува со своите провокативни изданија, така што уште еднаш успеа да ја истакне својата завидна фигура и феноменалниот изглед. Имено, таа на...

Фото

Накова и Карлеуша во ист комбинезон, а бујните силикони само што не им испаднале од огромното деколте (фото)

За српската пејачка Јелена Карлеуша познато е дека не поминува ден без да направи некоја провокација на социјалните мрежи кога е изгледот во прашање. А...

Тринаесет годишник изгради сопствен дом за само 1.500 американски долари

Тој има само 13 години и успеа да изгради сопствен дом за само 1.500 американски долари. Се работи за младото момче Лук Тил. Да се...

Вознемирувачки слики од една венчавка: Луѓето ја убедуваат невестата, разведи се веднаш, ова е свекрва од пеколот (ФОТО)

Вознемирувачки слики од една венчавка: Луѓето ја убедуваат невестата, разведи се веднаш, ова е свекрва од пеколот… Иако на прв поглед сигурно ви изгледа се...

Ја продале куќата, купиле комби и го претвориле во дом од бајките: Со малку креативност и добра организација сè е можно

Мерипјер и Доминик од Канада одлучиле да го обиколат цел свет и потполно да ги променат своите животи. Тие ја продале својата куќа, купиле...

Емотивен свадбен момент: Младенци си ги бричат главите за поддршка на мајката на невестата болна од рак

Кога блиска личност се бори со рак, секој од нас би направил сè за да ѝ изрази неизмерна поддршка. Токму тоа го направија Џони и...

(Фото) Гола Северина со црвени панделки како подарок за Валентајн

Хрватската пејачка Северна  веќе со месеци не живее заедно со својот сопруг Игор Којиќ откако лани  го напушти неговиот дом и се врати во...

Видео

Научниците открија: Дали оргазмот на жената е подобар од машкиот?

Машките и женските оргазми се разликуваат во однос на фреквенцијата, интензитетот и начинот на нивното манифестирање. Сексот е исто така субјективен и прашање на...

Пронашле јајце старо 9 години- Веднаш го отвориле, а еве што пронашле

Луѓето во Америка традиционално кријат јајца низ домот и потоа ги бараат, кој ќе пронајде повеќе тој победува. За време на таа игра, едно семејство...

Урнебесно видео: Свиња против грчки новинар

Грчкиот новинар Лазос Мантикос известувал од поплавено подрачје недалеку од Атина, но во кадарот му влета непоканет гостин – свиња, која не сакаше да...

Откриле бункер под земја стар 70 години – Кога влегле внатре, имале што да видат

Бункер изграден во 1942 година, со цел како таен радар и комуникациски центар, служел како прва одбранбена линија во случај на можни напади од...

Рускиот Попај заврши на операција за да не остане без раце

Ова се случува кога сакаш да станеш „билдер на надувување“. https://youtu.be/jCkg9izvhZg

Живот

Последни објави

ГОЛЕМА ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА ВО СОРАБОТКА СО АМЕРИКАНСКАТА ДЕА: ЗАПЛЕНЕТА ДРОГА ВРЕДНА 800.000 ЕВРА, УАПСЕН НАЧАЛНИКОТ НА ПРИЛЕПСКАТА ПОЛИЦИЈА (фото)

Во голема полициска акција заедно со Американската агенција за борба против наркотици – ДЕА запленета е дрога во вредност од над 800.000 евра, приведен...

Баба (76) и дечко (23): Оженети се и снимаат филмови (ФОТО)

Алмеда (76) и Гери (23) Хардвик се запознале во 2015 година на гробиштата додека таа го погребала својот син. Две недели подоцна, тие се...

Нов закон во Швајцарија | Кој ќе го тргне кондомот за време на пенетрација се смета за силувач

Историскиот декрет покренува многу морални прашања. Кривичниот суд во Лозана, Швајцарија, донесе историска одлука. Судиите решија дека ако за време на сексуалниот чин мажот одлучи...

Анастасија и Цеца од Инстаграм заработуваат богатство: Ќе занемете кога ќе ги видите бројките

Пандемијата на коронавируси ги испразни паричниците на многумина, а некои познати личности прибегнаа кон алтернативни форми на приход. Меѓу нив секако се Цеца Ражнатовиќ...

НОВА СТУДИЈА СО НЕВЕРОЈАТНИ РЕЗУЛТАТИ: Дали марихуаната спречува ширење корона во белите дробови?!

Според истражувачите од Универзитетот во Чикаго, канабидиол (ЦБД), хемикалија во растението Канабис сатива, позната и како марихуана, и неговиот метаболит 7-ОХ-ЦБД, ја блокирал репликацијата...

Семејна драма во Делчево: Несудена снаа од Бугарија со нож ги нападнала сопругот и неговите родители

Бугарка била уапсена во Делчево откако со нож им се заканувала на невенчанот сопруг и неговите родители. - На 16.03.2021 во 22.00 часот во Делчево,...

Ја продаде невиноста на банкар за милион долари, а сега приказната доби друг тек

Француската студентка, која ја понуди својата невиност на онлајн аукција, тврди дека се вљубува во банкарот кому му ја продала невиноста за 1,2 милиони...

Принцот Вилијам го прекина молкот: Ние не сме расистичко семејство!

Војводата и војвотката од Кембриџ, го имаа своето прво јавно појавување, по скандалозното интервју на принцот Хари и Меган, кое се емитуваше во неделата. Тврдењето...

КАРЛЕУША НИКОГАШ НЕ БИЛА ПО СЕКСИ: Нејзините џиновски облини доаѓаат до израз! Погледнете како изгледа!

Пејачката Јелена Карлеуша продолжува со своите провокативни изданија, така што уште еднаш успеа да ја истакне својата завидна фигура и феноменалниот изглед. Имено, таа на...

Магазин

Гавазова ја покажа тетоважата што ја има на ова „незгодно“ место – ПЕЈАЧКАТА ужива со сопругот, сите гледаат во овој детаљ

Пејачката се пофали дека е на зимување со семејството, но го привлече вниманието и со тетоважата. Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова Сузана Гавазова важи за една од...

Исповед на Ивана од Берово: Јас сум мајка, сопруга, но и љубовница на многу други

Имам сопруг и деца, но дури сега ги остварив моите с*уални фантазии, напишала Ивана од Берово, која е омажена е за тапанар и често...

Какви серии гледаат нашите деца на македонските телевизии: Мајка си го удави бебето во леген

Откако пред десетина години тогашната „А1“ ја емитуваше првата епизода од „1001 ноќ“, македонските телевизии целосно ја изменија својата програма. Нема телевизиски канал без...

На 12 години почна да се дрогира, на 14 беше на хероин и стана проститутка: Како денес живее оваа жена која стана позната по...

Приказната за најпознатата зависничка од хероин во светот, Кристијана Фелшеринов, ќе биде раскажана повторно по четириесет години. Новата серија на „Amazon Prime“, што ќе биде...

Има 32 години и е НЕВИНА, а се ПЛАШИ ОД ЕДНА РАБОТА

Ова го покажува и случајот со една Англичанка која не е сигурна што треба да стори на нејзиниот прв „вистински“ состанок со маж. „Имам 32...

Јелена е доказ дека по ин витро, може да затрудните природно: Инспиративна приказна на жената која се породи во автомобил

„На 26. ноември родив здраво момче во сопствениот автомобил на пат кон болницата", раскажува мајка од Ужице за својата неверојатна и инспиративна приказна. „Јас се...

Додека јас одев на ин витро оплодување, сопругот ме изневеруваше: Писателката Симонида за најболното животно искуство

„Па, зошто не ми рече човеку, да не одам таму да страдам, оваа ин витро оплодување не е најпријатното нешто низ кое може да...