opusteno_admin

Му влегле во домот со план за кражба, а тој ги силувал пет дена

Двајца крадци од Флорида зажалиле кога во намерата да ја ограбат својата следна жртва налетале на громада од човек, сексуален престапник и поранешен затвореник. Имено,...

Бектеши: ЌЕ ИМА СУБВЕНЦИОНИРАЊЕ НА ЕТНИЧКИ ВРАБОТУВАЊА и за мене тоа е завршена тема

Министерот за економија Крешник Бектеши, во гостување во емисијата Топ тема на ТВ Телма, призна дека субвенционирање на приватните компании да вработуваат Албанци, е...

Ќе помине многу блиску од Месечината: Денес астероид ќе прелета покрај Земјата

Астероидот 2020 SW ќе биде значително поблизу до Земјата денес околу 13 часот и ќе помине покрај нас, велат научниците Но, нема причина за паника....

Бислимовски: Цената на струјата во земјата е меѓу најниските во Европа

Голфот има иста цена и во Германија и во Македонија, а скоро сите имаме автомобили, а од друга страна цената на електричната енергија во...

Клинтон повеќе не може ова да го крие: Се наоѓа во центар на педофилски скандал, откриени сите тајни врски, масажи и состаноци

Поранешниот американски претседател, Бил Клинтон, бил на интимна вечера со Гислејн Максвел во 2014-та година - откако била обвинета дека регрутирала девојки за педофилот...

Внукот на Ескобар открил тајна скривница на нарко-босот: Пронашол 18 милиони долари

Внукот на покојниот лидер на колумбискиот нарко-картел Пабло Ескобар, Николас Ескобар, открил една од неговите скривници со 18 милиони долари. Николас Ескобар рекол дека скривница...

Витанов: ДУИ е 19 години на власт, а Македонија е дно во Европа

Зоран Витанов поранешен министер за економија во вечерашната „Топ тема“ на Телма телевизија, му објасни на актуелниот министер за економија Крешник Бектеши, дека економијата...

Завршни зборови на судењето за насилствата пред Општина Центар

Судењето за насилствата пред Општина Центар во јуни 2013 година влегува во завршна фаза со изнесување на завршни зборови од обвинителството и одбраната. На денешното...