opusteno_admin

Еуростандард банка на бизнисменот Трифун Костовски ќе оди под стечај, соопшти НБМ

Народна банка ја укина дозволата за работа на Еуростандард банка.  Денес НБМ постапувајќи по Законот за банки, ја укина дозволата на Еуростандард банка. НБМ утре до...

Мила Царовска до Апасиев: Со тоа што ја навреди другарками Радмила се гледа дека имаш омраза кон припадничките на понежниот пол.

Вивепремиерката Мила Царовска му порача дека жените, кон кои тој со својот пост покажал навреда, ќе ги има уште повеќе и ќе бидат помоќни...

Во Италија: Третина од мајките би ја напуштиле работата ако децата имаат онлајн настава дали истото би го направиле и мајките во Македонија

Доколку во новата учебна година училишната настава се одвива онлајн, една третина од италијанските мајки се подготвени да ги напуштат работните места, а дури...

Најдоцна до петок Заев ќе го добие мандатот, смета Трајанов

Лидерот на Демократски сојуз, Павле Трајанов за емисијата „Само вистина“ на Канал 5 вечерва изјави дека потенцијален мандатар е претседателот на СДСМ, Зоран Заев...

Денот кога се случуваат чуда: Утре е Света Петка

Утре, 8 август, се празнува летна Света Петка Параскева Култот кон света Петка кај нашиот народ е многу раширен. Таа се смета за заштитничка од...

Стравични сцени и паника во Бејрут: Брутална експлозија го потресе целиот град…

Како што пренесува „БиБиСи“, првата експлозија се случила во близина на крајбрежјето, а потоа следувала уште една, масивна експлозија која практично го потресе целиот...

Да се биде во брак со зависник е живеење во пекол од кој нема излез

Пред да почнете да ја осудувате личноста која е во брак со зависник велејќи дека е глупава и наивна што не си заминала од...

10 природни лекови од орев: за тумор, хипотироидизам, чир на желудник, анемија

Оревите секогаш нека ви бидат при рака. Тие се вистинско богатство од хранливи материи и антиоксиданси и претставуваат еликсир за здравјето. Од нив можете...