почетна Вести

Вести

Тачи: Насер Зибери е терорист од 1997 година од Гостивар и Тетово!

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи во текот на вчерашниот ден остварил средба со граѓани на Гостивар, каде изразил уверување дека опцијата...

Заев ја коментираше последната „бомба“: После два часа седење во кафеана се случуваат грешки

На денешната прес-конференција на лидерот на СДСМ Зоран Заев, на новинарско прашање околу последната „бомба“ каде што испраќа навреди кон учесниците во „Шарената револуција“,...

Историски ден во Црна Гора: Изгласан закон за истополово партнерство

Парламентот на Црна Гора денеска го изгласа Законот за животно партнерство со лице од истиот пол. За усвојување на предлог-законот за истополово партнерство беше потребна...

Многумина затруени во скопска сендвичарница, надлежните не ја затвораат

И денеска се јавија неколку лица за преглед со дијареа, повраќање, некои имаат и зголемена телесна температура. На сите им се даваат и упати...

Во последните 24 часа се направени 954 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 954 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 64 -Куманово 4 -Дебар 4 -Штип 2 -Прилеп 2 -Тетово 14 -Струга 5 -Битола...

Ахмети: Си го сакаме само нашиот дел за кој сме пролеале крв

Во продолжение на неговиот говор пред граѓаните на Куманово рече дека е загрижен од македонските политичари, но и од претседателите на албанските политички партии...

Нина ги намали наградите за скенирани сметки

Причина била ситуацијата со КОВИД-19, вистинското прашање е дали е ова најава за економската криза која следува, последица од катастрофалното справување во овој ресор...

ЌЕ МУ ДАДАМ 13 ПРАТЕНИЦИ НА МИЦКОСКИ ИЛИ ЌЕ МУ БАРАМ ДА МИ ДАДЕ 6 ЗА ДА СЕ ФОРМИРА МАЛЦИНСКА ВЛАДА АКО ДУИ УЦЕНУВА,...

Лидерот на СДСМ Зоран Заев кажа дека не го прифаќа условот на ДУИ за Албанец премиер и е спремен да му отстапи пратеници на...

Скандал: Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ му упадна на Никола Димитров на сред изјава

Kандидатот за пратеник и носител на листа на СДСМ во ИЕ1, Никола Димитров  изјави дека денес е голем ден за правната држава и за...