почетна Вести

Вести

Трамп рече дека ја има најубавата честитка за својата сопруга

Американскиот претседател Доналд Трамп призна дека се уште нема купено божиќен подарок за својата сопруга Меланија. Тој го изјавил ова за време на видео конференција...

Патници успеале да го запрат движењето на еден трамвај во германскиот град Бон

Патници успеале да го запрат движењето на еден трамвај во германскиот град Бон откако на возачот му се слошило и тој ја загубил свеста,...

УСПЕШНО ТЕСТИРАЊЕ: Русија може нормално да функционира доколку се исклучи од светскиот интернет

Според законот, државните институции и безбедносните служби, како и сите оператори за комуникации, пораки и електронска пошта, мора да учествуваат во тестирање што не...

Денеска е Бадник по Грегоријанскиот календар Денеска е Бадник по Грегоријанскиот календар

Римокатоличката црква, протестантската и англиканската црква, како и некои православни цркви кои прифатија ново сметање на времето, го слават денеска Бадник, најавувајќи го утре...