почетна Видео

Видео

17 милиони прегледи: Момче се заиграло на венчавка и го воодушеви интернетот

На социјалната мрежа ТикТок се појави симпатично видео од венчавката на сестрата на детето, кое собрало 17 милиони прегледи. Момчето, како што се гледа на...

Што ќе се случува во следните месеци со коронавирусот? – „Имаме две сценарија“, одговара Караџовски

„Имаме две сценарија, едното е црно и најтешко, и другото малку розово“, објаснува д-р Жарко Караџовски во изјава за ТВ21 околу тоа што ќе се...

Татко и син од Македонија станаа хит – погледнете како тие се борат со коронавирусот! За ова видео зборува цел Балкан!

Мора малце да се насмееме!!! Ова видео веќе некое време е голем хит на социјалните мрежи На него можеме да видиме како татко и син, заедно...

Вознемирувачко видео од вчерашната сообраќајна несреќа кај Свети Николе

Тешка сообраќајна несреќа се случи вчера на патот Свети Николе кон Куманово. Видеото објавено на „Јутјуб“ е снимен автомобил кој се движи на средината на...

Спијте како бебе без употреба на никакви апчиња ВИДЕО!

Виното од мак е стар домашен лек за опуштање на нервите, лесен сон и лекување на инсомнија, односно несоница. Семето од афион е она што...

Христијан Мицкоски со изјава: Одам чекор понатаму, ќе поднесам оставка ако не успеам да составам Влада (ВИДЕО)

Ако не успеете да ја освоите власта, дали би поднеле оставка од функцијата. Вакво прашање пред девет месеци доби лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски....

Победничка атмосфера во Кавадарци ВИДЕО

Веќе се чувствува победничка атмосфера во Кавадарци, бидејќи од терен им пристигаат позитивни резултати. Едно име имаме!!! https://www.facebook.com/122356211800469/posts/589572605078825/

Неверојатно видео: За момент избегна кобна несреќа додека се опушташе покрај базенот

Жена која се опуштала покрај базен читајќи книга со двајцата синови за малку ќе доживееше несреќа која можеше да заврши кобно. Снимката од жената која...

ВИДЕО: Се исчезнало за 5 секунди – поплава во Кина однела куќа како на шега

По долината на реката Јангце забележани се врнежи какви не се паметат во последните 50 години, а во поплавите досега загинале најмалку 141 лице. Поплавите...