почетна Забава

Забава

Германка стана хит, откако е прогласена за најубава касиерка на светот (ВИДЕО)

Германката Елејн Викторија стана вирален хит благодарение на нејзините објави на TikTok, а луѓето ја нарекуваат „најубавата касиерка на светот“. Елејн често се снима на...

Вработен во позната компанија за пет години украл 67 килограми злато

Вработен во водечки германски производител на светилки и уреди за осветлување, фабриката „Осрам“, е обвинет за шверц и кражба на златни струготини во вкупна...

Георгиевски: СДСМ во 2001 година за предлогот да се викаме Северна Македонија организираше и штрајк

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека додека бил тој на власт имало обид да се реши името...

Наместо скап ресторан, пица на парче: Невакцинираниот претседател во текот на Генералното собрание на ОН вечерал на улица

Болсонаро ќе биде првиот шеф на држава кој денеска ќе зборува на генералната дебата на годишното заседавање на Генералното собрание на ОН. Невакцинираните шефови на...

Беше најпосакуваниот маж, заработи богатство, а последните денови ги поминал во страшна тортура

Познатиот актер Патрик Свејзи почина во 2009 година поради рак на панкреасот. Имаше 57 години и, се чини,љубовта на целиот свет. Непосредно пред смртта...

Научниците советуваат: Кога и како треба да земате витамин Д

Витаминот Д е клучна хранлива состојка за нашето здравје од неколку причини. Подобро расположение, поздрави коски, посилен имунитет се само некои од придобивките. За жал,...

Мистеријата со исчезнатата инфлуенсерка: Полицијата го пронашла телото, нејзиниот свршеник одбил да каже што се случило, па и тој исчезнал

За жал, потрагата имала трагичен резултат бидејќи полицијата пронашла тело на жена која наликува на Габи во близина на потокот Спред во Вајоминг, во...

Афлек за Џеј Ло: „Можам само да стојам до неа и да и се восхитувам!“

Бен Афлек и Џенифер Лопез неодамна го имаа својот прв јавен настап на црвениот тепих, по помирувањето што се случи на почетокот на оваа...

Докторот Несторовиќ повторно крева прашина: Тој тврди дека имунитетот по прележаната корона трае до десет години!?

Познатиот српски пулмолог, педијатар и алерголог д -р Бранимир Несторовиќ вели дека се покажало дека имунитетот трае и до десет години по прележаната инфекција...