почетна Забава

Забава

Рекле да абортира седум бебиња: Погледнете како изгледаат по 18 години!

И рекле да абортира четири до седум бебиња: Погледнете како изгледаат 18 години подоцна! Во 1997 година, светската јавност била насочена кон Боби и Кени....

Приказна која го расплака светот и од која многумина треба да учат

Локалната полиција во градот Мочео во Перу кон крајот на крајот на март годинава ги прегледувала безбедносните камери на улиците и забележал нешто невообичаено-...

Желбата за чоколадо можете да ја намалите на многу едноставен начин

Како да се намали желбата за чоколадо? Експертите имаат прилично невообичаено решение. Едно неодамнешно истражување спроведено од универзитетите Стенфорд и Карнеги Мелон пронајде нов начин...

Работното време ѝ поминува на гробишта: Македонка со успешна бизнис-приказна

Работното време ѝ поминува на гробишта: Македонка со успешна бизнис-приказна Сите знаеме дека ќе дојде тој повик – оној кога ќе ни јават дека некој...

Наследил стара куќа – занемел од шок кога видел што има внатре

Наследил стара куќа – занемел од шок кога видел што има внатре Французин наследил стара куќа од своите баба и дедо, но не ни насетувал...

Свадбениот подарок го отвориле 9 години потоа: Кога виделе што има внатре се шокирале

Свадбениот подарок го отвориле 9 години потоа: Кога виделе што има внатре се шокирале Кети и Брендон Ган од САД се венчале пред 9 години....

Што треба да направите кога некој упорно ве нервира?

Кога нешто ни пречи во односот со некоја личност, најчесто мислиме дека проблемот е во другата личност. Но, за да ја поправиме незгодната ситуација,...

Црногорец објави оглас за работа од соништата, цел Балкан плаче од смеа

Црногорец објави оглас за работа од соништата, цел Балкан плаче од смеа Сме виделе досега многу огласи на Балканот, воглавно условите и барањата се само...