почетна Забава

Забава

Неговата тетка ја проголта мракот ПО ПОСЕТАТА НА ТИТО: Ах, ѓаволот те изеде, мојот Јосиф немаше прст, а ти имаш цела рака! ОВА...

Савка Чолиќ долги години беше шеф на службата за послуга на доживотниот претседател на СФРЈ, Јосип Броз Тито, во Белата палата. Со текот на годините,...

Нападнал момче на улица незнаејќи дека е светски првак, па го извлекол подебелиот крај!

Непознат насилник нападнал момче кое што седело на клупа со пријателите. Се воспостави дека е светскиот јуниорски првак во во бразилско Џу-џицу Алекс Вилијамс (16)....

Видео: Лавата ги голта куќите на Канарските острови

Канарските острови се безбедни и можат да се посетуваат, а тамошната ерупција на вулканот е „прекрасна претстава“, рекла шпанската министерка за туризам Мариа Рејес...

Мицкоски до Заев: Доста со бајките, цените на млекото, зејтинот, бензините се покачени за неколку пати

Каква е реалноста? Цената на млекото во малопродажба мај 2020 година 45 денари, мај 2021 година 52 денари, тоа е 15,5 проценти зголемување, потоа...

Што треба да направат жените за Мала Богородица?

на Пресвета Богородица – Мала Богородица кој е празник на мајката на сите мајки. Рождество на Пресвета Богородица е еден од големите празници на Светата...

ФБИ АГЕНТ ОТКРИВА: Еве како да препознаете дека си имате работа со паталошки лажго!

За терминот паталошки лажго, имаме чуено речиси сите. А голем дел од нас сме имале и контакт со таков човек, иако често пати треба...

Лебот поскапува, ќе јадеме ориз и компири

Оправдано или не, цената на лебот ќе поскапи. И покрај жестоките реакции од страна на земјоделците дека тоа не треба да се случи годинава,...

Руски народен рецепт: Ја намалува киселоста на организмот и целосно го чисти од насобраните токсини!

Ph рамнотежата на телото е исклучително важна за здравјето на целиот организам. Ниската и кисела pH вредност го зголемува ризикот од заболување, а со...

Чудотворна икона која ги исполнува желбите: Манастирот Св. Богородица Пречиста Kичевска, утре таму се слави

Повеќе од еден век, на 21 септември, односно на празникот “Мала Богородица” манастирот го празнува овој верски празник. Традицијата досега е непрекината што е...