почетна Забава

Забава

Принцезата Дајана си ги пресекла вените: 40 години подоцна, се појавија шокантни детали кои ја заледуваат крвта

Лејди Дајана и принцот Чарлс се венчаа во катедралата Свети Павле во Лондон, пред 40 години, и таа венчавка беше една од најспектакуларните на...

Може ќе ги прифатам оставките, може нема – рече Заев за одговорноста за несреќата во Тетово

Ако ги вратиме животите на овие 14 луѓе, не само што ќе си дадеме оставки сите, туку и ќе заминеме од политиката, но тоа...

Ковид-19: Над 13 000 активни случаи, најмногу во овие два града

Во Скопје има речиси 6 000 активно болни од ковид-19, што е близу половина од вкупниот број на активни случаи во земјава. Голем број...

Хит видео Наставник од Тузла стана сензација на социјалните мрежи

Наставникот по англиски јазик Дамир Хусановиќ од Тузла стана вистинска сензација на интернет поради начинот на кој предава. На својот Фејсбук профил тој објавува интересни...

ФОТО: Ќерката на познат бизнисмен се преврте со својот џип во центарот на Охрид

Ќерката на познат охридски бизнисмен вечерва се преврте со својот џип џипот се преврте на улица во Охрид, за среќа нема жртви. Сообраќајот на улицата...

Пукање во универзитет во Русија – осум загинати

Студент отворил оган во универзитет во градот Перм на Урал, убивајќи најмалку осум лица. Според некои информации напаѓачот е убиен, според други тој е...

НЕГОВATA СМРТ НИКОГАШ НЕ ЈА ПРЕБОЛИ, Марина Туцаковиќ ги посвети овие стихови на својот покоен син, зборовите ја ПАРААТ ДУШАТА

Марина Туцаковиќ ја загуби битката по сериозна болест на 67 -годишна возраст. Најпознатата српска текстописка ги помина последните денови во КБЦ Драгиша Мишовиќ, каде...

„Ќе го најдеш и помалиот син во некој ендек фрлен како куче“: Закани за кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Прилеп

Роберт Вретоски, кој на социјалните мрежи објавува слики од настани на СДСМ, вечерва му упати закани за убиство на синот на кандидатот за градоначалник...

МАРИНА ТУЦАКОВИЌ ПО ОВА ЗНАЕЛА ДЕКА ИМА РАК! Ако го забележите ОВА, веднаш контактирајте со ДОКТОР!

Откако дозна дека има рак, Марина се повлече од очите на јавноста и во една прилика откри каков симптом има Марина Туцаковиќ, најпознатиот српски текстописец,...