почетна Магазин

Магазин

Најголемото откритие на светот: Пронајдени 5 вонземски бази на Земјата – еве каде се наоѓаат (ВИДЕО)

На едно место се пронајдени 5 вонземски бази, тврди експерт. Тајните премини водат во морето. Скот Варинг, човек кој со години наназад на својот Јутјуб...

Цеца цели две години криела од јавноста дека е болна, но конечно реши да си ја отвори душата

Познатата фолк-пејачка ги изненади сите кога неодамна си ја отвори душата и пред новинарите призна дека имала здравствени проблеми. „Имав здравствени проблеми. Последните две години...

Партизирана држава: СДСМ дава имиња со книшки , општината ги вработува

На социјалните мрежи опозицијата објави електронска порака испратена од локална канцеларија на СДСМ во општина Карпош. Во пораката која ја објави локалниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ...

ТИТО УЖИВАЛ ВО ПАРИТЕ: ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО ОТКРИЛО ШТО НОСЕЛ ТИТО СЕКОГАШ ВО СВОЈОТ НОВЧАНИК

Александар Ањоли, 66 годишен Сарајлија со италијанско потекло, два пати годишно од 1975. до 1978. година, бил лично обезбедување на Јосип Броз Тито додека...

Директна и искрена: Се огласи Цеца по објавите за нејзиното ново момче:

  Светлана Цеца Ражнатовиќ (46) веќе некое време е во емотивна врска со Богдан Срејовиќ (38) од Белград.Кога станува збор за Цеца, тоа е вест...

Вака изгледала и како звучела Севе пред 30 години

Северина се појавува на естрадната сцена во поранешна Југославија кон крајот на осумдесеттите години на минатиот век. Од самиот почеток, нејзините чекори биле многу успешни. На...

Денеска е една од најпознатите пејачки – можете ли да погодите кое е ова слатко девојче?

Се почесто почнаа да се појавуваат фотографии од познатите личности кои откриваат интересни детали, овој пат фотографии на кои може да се види како...

(Фото) Маестро Александар Џамбазов се запозна со Илина: Конечно средба со девојката на Игор

Илина Арсова која е подолг период во љубов со Игор Џамбазов се запозна со неговиот татко. Актерот ја сподели фотографијата направена на Водно и...

ГО ПОКРИ ЛИЦЕТО СО ЦРНО: Цеца едвај стоеше на нозе додека се погребуваше Џеј, а од нејзиниот изглед ќе ве полазат морници (ФОТО)

FOTO: SRBIJA DANAS Денеска беше погребан Џеј Рамадановски кој почина во неделата на 6 декември од срцев удар. Меѓу бројните колеги денеска во алејата на великаните...