почетна Магазин

Магазин

Не им е лесно: Град во кој во текот на зимата температурата изнесува -68, а во текот на летото +38 Целзиусови степени

Овој град е запишан во Гинисовата книга на рекорди како место со најголема температурна разлика на Земјата, а таа изнесува 105.8 Целзиусови степени. Верхојанск...

Патиките и биле валкани, а таа ги потопила во оваа смеса од 3 состојки и сега се како нови

Белите патики веќе долго време се во тренд и никогаш не им поминува модата. Но, секој кој ги носел знае колкава мака е нивното...

Филип Петровски: Груевски се фати за глава кога му ја кажав вистината за Драган Богдановски

Филип Петровски е политичар од десницата, кој може слободно да се каже дека е жива енциклопедија на ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи е нејзин современик, речиси од...

(ФОТО) Лила Филиповска се „галеше“ со Магаре – со другар и Зоки Фаци го овековечија моментот

Ако некоја личност од естрадата кај нас, може да се нарече инфлуенсер, тоа секако е Лила Филиповска. Сите се обидуваат да работат на социјалните...

Љубе Бошкоски: Сите пари што ќе ги земам како отштета за тоа што ми го направи Груевски еве во што ќе ги донирам

Љубе Бошкоски: Ова е за мене лично голема победа и предупредување – ниедна друга власт во иднина, посебно не извршната така бру тално како...

Како сопруга бев вреѓана и оставена, како шваљерка сум сакана и почитувана

Се омажив на 19 години, и после 20 години брак и во добро и во зло, мојот сопруг одлучи да се разведе од мене....

Ќе се затвораат „Зара“ продавници – шопингот ќе биде поразличен од сега

Стотина денови веќе трае затворањето на економијата во најголем број од земјите во светот. Кај нас пред отприлика две недели се отворија моловите, а...

Да, не го поканив татко ми на свадба, но прочитајте зошто пред да ме судите

Дури и денес, на свои триесет години, очите ми се насолзуваат кога ќе видам некој сосем непознат татко како ја шета својата мала принцеза...

Арбен Таравари: Ахмети се подготвува за опозиција

Али Ахмети е потрошен политичар од 20. век, којшто дојде на власт преку војна. Апсурдно е да се анализираат неговите гротескни изјави. Ахмети сега...