Фото

(ФОТО) На Борисов му влегле дома со дрон – спие без облека, до себе има „мафијашки работи“

Огромен скандал на повидок во соседна Бугарија, откако дел од медиумите пренесуваат информации и фотографии за тоа како премиерот Бојко Борисов бил снимен во...

Немал пари да купи стан, па купил гаража- погледнете што направил од неа (ФОТО)

Иако секој би сакал да има огромна количина на слободно место и милиони за трошење, сепак по голема е реалноста ние да немаме ниту...

Не можеше да роди и ја оставив, но набрзо ја видов со близначиња – мислам дека се мои дечињата

Сакам дечиња и отсекогаш си замислував каков татко ќе бидам. Со Симона сме одамна заедно и после долга врска одлучивме да се земеме. Таа...

Сателитски снимки од Вухан ја откриваат вистината: Коронавирусот се проширил уште во август минатата година?

Истражувањето на Медицинскиот колеџ на универзитетот Харвард, засновано на сателитските снимки од паркинзите околу болниците во Вухан и податоците од пребарувачите, покажува дека коронавирусот...

Д-р Михајловска со потресна фотографија од колона амбулантни возила: Да не бидеме „Италија на Балканот“!

Медицинските лица од нашата држава, кои со сите сили се обидуваат да го ублажат ударот од коронавирусот, неуморно апелираат да се почитуваат препораките. По 24-часовно...

(Фото) Во Шутка не знаат за маски, чаирчани подисциплинирани

Скопјани од утре ќе пак ќе бидат во четиридневен карантин ако Владата ја прифати препораката на Комисијата за заразни болести, која предложи враќање на...

Со голо торзо и тетоважи: За неговата појава на протестите во САД луѓето не престануваат да зборуваат…

Џереми Микс бил фотографиран на протестите во Лос Анџелес за кои што се огласи и на социјалните мрежи. Џереми Микс е познат и под...

Британската кралица фотографирана како јава пони

Британската кралица Елизабета Втора е фотографирана како јава пони во паркот во Виндзор. Ова е првпат да е забележана надвор од палатата, од воведувањето...

Емина Јаховиќ објави фотографии од својот двор и откри што одгледува

Медитерански растенија го красат дворот на оваа пејачка. Емина Јаховиќ решила малку да се опушти надвор од својата куќа, поточно во дворот. Пеачката на својот Инстаграм...