Фото

Тие сметаат дека детето ја избира мајката која ќе го роди: Еве зошто целиот свет се воодушевува на начинот на кој Абориџините ги одгледуваат...

Штом ќе пристигне новороденче во заедницата, тоа станува центар на случувањата и сите членови на групата го опсипуваат со многу љубов и внимание. Многу антрополози...

Сте слушнале ли за чудотворната моќ на „Девојачки камен“ во Кучково (ФОТО)

Прва легенда: Околу овој камен се собирале млади девојки и играле оро. Дувнал силен ветер и ја удрил едната од девојките која паднала врз...

Од листата на бизарни парови: 60-годишна бабичка се сврши со 21-годишно момче

Таа е 39 години постара од својот свршеник. Го запознала кога имал само 19 години и вели дека ужасно ја нервира што сите зјапаат...

Позната манекенка гола се сонча покрај базен и се пофали на Инстаграм (ФОТО)

Една од најпознатите манекенки на светот, Бела Хадид, помина неколку дена на сонце, а фотографиите ги објави на Инстаграм На таа социјална мрежа, таа објави...

Насилни мајмуни вршат терор на улиците, луѓето не излегуваат од дома: Ние сме во кафез, а тие надвор

Граѓаните на Лопбури на Тајланд повеќе не се „газди“ во својот град - таму владеат околу 6 илјади улични мајмуни. Како што пренесува "AFP", поради...

ФОТО: Директорка на училиште наредила да се отстрани симболот на „Сонцето од Кутлеш“

Сонцето од Кутлеш и пречи на директорката на основно училиште во Струга каде истото беше нацртано на игралиштето. Извори на Курир велат дека директорката им...

(ФОТО) На Борисов му влегле дома со дрон – спие без облека, до себе има „мафијашки работи“

Огромен скандал на повидок во соседна Бугарија, откако дел од медиумите пренесуваат информации и фотографии за тоа како премиерот Бојко Борисов бил снимен во...

Немал пари да купи стан, па купил гаража- погледнете што направил од неа (ФОТО)

Иако секој би сакал да има огромна количина на слободно место и милиони за трошење, сепак по голема е реалноста ние да немаме ниту...

Не можеше да роди и ја оставив, но набрзо ја видов со близначиња – мислам дека се мои дечињата

Сакам дечиња и отсекогаш си замислував каков татко ќе бидам. Со Симона сме одамна заедно и после долга врска одлучивме да се земеме. Таа...