Последни објави

Утре Комисијата за заразни болести ќе разговара за повторно воведување режим со границите на Србија и Косово

Министерството за здравство информира дека, со оглед на развојот на ситуацијата со корона вирусот во соседството, Комисијата за заразни болести на утрешниот состанок ќе...

Тачи: Насер Зибери е терорист од 1997 година од Гостивар и Тетово!

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи во текот на вчерашниот ден остварил средба со граѓани на Гостивар, каде изразил уверување дека опцијата...

Заев ја коментираше последната „бомба“: После два часа седење во кафеана се случуваат грешки

На денешната прес-конференција на лидерот на СДСМ Зоран Заев, на новинарско прашање околу последната „бомба“ каде што испраќа навреди кон учесниците во „Шарената револуција“,...

Српски доктор советува: Давајте им на децата да јадат маст, сирење, ајвар, мачкајте им леб! Било што само не благо

“Во последно време диетите станаа многу популарни, но тие и натаму не се здрави и не се советува нивна примена”, вели проф. д-р Дејан...

Превенција и лекување Што сè треба да знаете за вакцините

Соочени со епидемијата на ковид-19 и потенцијалната појава на нејзините нови бранови, свесни сме дека единствено откривањето вакцина против коронавирусот може да ѝ стави...

НАШИТЕ ПРВИ СОСЕДИ СЕ ТЕШКИ СИРОМАСИ, НО САМО ТИЕ ДОЈДОА ДЕНЕС ВО БОЛНИЦА! ТЕ МОЛАМ БОЖЕ ПОМОГНИ МИ!

Нашите први соседи се тешка сиромаштија. Колку и да се трудат нешто да направат, како да се проколнати, ништо не им оди од рака....

Дали знаете дека може да проверите колку луѓе личат на вас според бројот на личната карта?

Дали знаете дека може да проверите колку луѓе личат на вас според бројот на личната карта? Сигурно малкумина од вас знаат што точно значи...

Дете сираче на улица нацртало мајка, и легнало врз нејзината прегратка

Многу често не сме ниту свесни колку сме всушност среќни и колку на овој свет има неправди, болка и тага. Детенце од сиропатилиште во Ирак  кое...

Излегла на улица и започнала да танцува – по 6 дена била пронајдена мртва, а истата судбина ја доживеале уште 400 луѓе погледнете зошто

Танцувачката манија (или чума) претставува општествен феномен кој до ден-денес не е расветлен. Манијата се појавила на европскиот контитент помеѓу 14 и 17 век. Еден...

Магазин

Збогум Ковид-19: Погледнете како граѓаните на Прага ја прославија победата над вирусот

Во пресрет на новото ублажување на рестриктивните мерки поради пандемијата на коронавирус кое веќе стапи на сила денес, граѓаните на Прага во текот на...

ВЕЛО МАРКОВСКИ: СЕ СООЧУВАМЕ СО ВЕШТАЧКИ ПРОДОЛЖЕН ПРВ БРАН

На почетокот мерките беа соодветни, и слични како во најголемиот број на земји околу нас и во светот. Но за жал ние останавме крути...

Еве колку чини мало шише минерална вода и еспресо во Дубровник

Жителите на Дубровник велат дека засекогаш ќе го паметат лето 2020-та година кое што го дочекаа без туристи. Улиците во Дубровник речиси се празни, а губитоците на угостителите, продавачите...

10 работи кои покажуваат колку богат бил всушност Пабло Ескобар!

„Кралот на кокаинот“ бил син на сиромашен колумбиски фармер, но додека наполни 35, станал еден од најбогатите луѓе на светот. И покрај неговите скромни почетоци,...

Не им е лесно: Град во кој во текот на зимата температурата изнесува -68, а во текот на летото +38 Целзиусови степени

Овој град е запишан во Гинисовата книга на рекорди како место со најголема температурна разлика на Земјата, а таа изнесува 105.8 Целзиусови степени. Верхојанск...

Патиките и биле валкани, а таа ги потопила во оваа смеса од 3 состојки и сега се како нови

Белите патики веќе долго време се во тренд и никогаш не им поминува модата. Но, секој кој ги носел знае колкава мака е нивното...

Филип Петровски: Груевски се фати за глава кога му ја кажав вистината за Драган Богдановски

Филип Петровски е политичар од десницата, кој може слободно да се каже дека е жива енциклопедија на ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи е нејзин современик, речиси од...