Последни објави

Има доктори и ДОКТОРИ: На овој Прилепчанец му беше спасена ногата после неуспешната ампутација

Тони Андоновски од Прилеп пристигна во клиниката Жан Митрев на 1 јуни откако му беше неуспешно направена ампутација на прстите и дел од стапалото. -Докторот...

Многумина затруени во скопска сендвичарница, надлежните не ја затвораат

И денеска се јавија неколку лица за преглед со дијареа, повраќање, некои имаат и зголемена телесна температура. На сите им се даваат и упати...

Доколку го видите ова кога ќе ја исечете лубеницата, веднаш фрлете ја

Лубеницата спаѓа меѓу најбараните овошја во летниот период. Лубеницата исто така има многу малку калории, но полно хранливи материи што ја прави совршена намирница...

Во последните 24 часа се направени 954 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 954 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 64 -Куманово 4 -Дебар 4 -Штип 2 -Прилеп 2 -Тетово 14 -Струга 5 -Битола...

Ахмети: Си го сакаме само нашиот дел за кој сме пролеале крв

Во продолжение на неговиот говор пред граѓаните на Куманово рече дека е загрижен од македонските политичари, но и од претседателите на албанските политички партии...

Шанкер одбил да послужи жена без маска, доби 50.000 долари бакшиш (ВИДЕО)

Масовна поддршка доби работникот во Старбакс што само ги почитувал новите упатства за коронавирусот во Калифорнија. Еден гневен пост на интернет, чија цел била да...

Николовски ги погодил сите 7 броеви од една лото колона: Седмица, седмица – викав на цел глас

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски откри една необична и не толку позната работа за себе од приватниот живот. За што станува збор, прочитајте...

ПОСЛЕДНИТЕ ЗБОРОВИ НА ИСУС ХРИСТОС: Нивното значење треба секој да го знае!

Ова се последните зборови на Исус Христос кои ги изговорил пред да биде распнат на крст. Овие реченици има подлабоко значење, затоа прочитајте ги...

Магазин

Збогум Ковид-19: Погледнете како граѓаните на Прага ја прославија победата над вирусот

Во пресрет на новото ублажување на рестриктивните мерки поради пандемијата на коронавирус кое веќе стапи на сила денес, граѓаните на Прага во текот на...

ВЕЛО МАРКОВСКИ: СЕ СООЧУВАМЕ СО ВЕШТАЧКИ ПРОДОЛЖЕН ПРВ БРАН

На почетокот мерките беа соодветни, и слични како во најголемиот број на земји околу нас и во светот. Но за жал ние останавме крути...

Еве колку чини мало шише минерална вода и еспресо во Дубровник

Жителите на Дубровник велат дека засекогаш ќе го паметат лето 2020-та година кое што го дочекаа без туристи. Улиците во Дубровник речиси се празни, а губитоците на угостителите, продавачите...

10 работи кои покажуваат колку богат бил всушност Пабло Ескобар!

„Кралот на кокаинот“ бил син на сиромашен колумбиски фармер, но додека наполни 35, станал еден од најбогатите луѓе на светот. И покрај неговите скромни почетоци,...

Не им е лесно: Град во кој во текот на зимата температурата изнесува -68, а во текот на летото +38 Целзиусови степени

Овој град е запишан во Гинисовата книга на рекорди како место со најголема температурна разлика на Земјата, а таа изнесува 105.8 Целзиусови степени. Верхојанск...

Патиките и биле валкани, а таа ги потопила во оваа смеса од 3 состојки и сега се како нови

Белите патики веќе долго време се во тренд и никогаш не им поминува модата. Но, секој кој ги носел знае колкава мака е нивното...

Филип Петровски: Груевски се фати за глава кога му ја кажав вистината за Драган Богдановски

Филип Петровски е политичар од десницата, кој може слободно да се каже дека е жива енциклопедија на ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи е нејзин современик, речиси од...