Последни објави

Цвеќарка оставила по еден букет цвеќе на стотици коли пред француска болница

Мјуриел Марсенак е цвеќарка од француското гратче Перпињан, која до неодамна имала и своја цвеќарница „Marcenac Fleurs“. Но, поради ковид-кризата, морала да донесе тешка...

МАШКИ СПОНЗОРУШИ живеат на сметка на жените и НЕ ИМ Е СРАМ!

Иако не постои термин за мажите, што е специфично за женскиот пол, тоа не значи дека има помалку „машки спонзоруши“ отколку припадничките на понежниот...

КАКВА ОПЕРАЦИЈА: Лекарите го „касапат“ и пеат турбофолк, а пациентот бара ракииче

Ова несекојдневно видео снимено во операциона сала, судејќи по музиката и говорот, доаѓа некаде од регионот и да не е толку шокантно би можело...

ВО СИГУРНИ РАЦЕ СМЕ: Стојанче Ангелов ќе врши ПРОЦЕНКА НА КРИЗАТА!

Во таа насока, согласно Законот за управување со кризи на вечерашната седница Владата донесе решение за изменување на Решението за именување членови на Групата...

Утре е голем празник: Св. Архангел Михаил ќе ги исполни вашите молитви и желби

Православните христијани, утре на 21 ноември го празнуваат Св. Архангел Михаил, еден од најголемите христијански празници и една од најчестите...

Жан Митрев: Јас и целиот тим се ставаме на располагање – очекуваме детали и насоки од надлежните

Академик д-р Жан Митрев вели дека синоќа од медиумите разбрал за планот на Владата да прогласи кризна состојба и да ги вклучи и приватните...

Дете следи часови пред компјутер, а во позадина се слуша семејна расправија: Психолог М.М.Д за реалноста во која се одвива онлајн наставата

Психолог Марија Младеновска Димитровска ја опиша сликата за начинот на кој се одвива наставата. Од деца кои живеат во лоши услови и имаат низа...

Емотивно видео полно со радост и солзи – УЕФА издвои 30 секунди за македонскиот фудбал (ВИДЕО)

И додека кај нас еуфоријата по историската победа на македонската фудбалска репрезентација полека спласнува, и фановите се подготвуваат за навивањето на наредното Европско првенство,...

СВЕДОШТВО Еве каде завршува храната што семејствата им ја испраќаат на болните од ковид-19 (ВИДЕО)

„Драги пријатели повелете, ова е здравството на Венко Филипче“, стои во објаснувањето на видеото. На социјалната мрежа Фејсбук денеска се споделува видео на кое авторот...

Магазин

КЕБА ПРВ ПАТ ЈАВНО ПРОЗБОРЕ ЗА БРАКОТ НА СЕВЕРИНА И ИГОР: Открива какви се односите меѓу партнерите!

Во медиумите веќе со месеци се пишува дека пукнала тиквата помеѓу Северина и нејзиниот сопруг, Игор Којиќ. Постојано се пишуваше дека пејачката му се вратила...

МАШКИ СПОНЗОРУШИ живеат на сметка на жените и НЕ ИМ Е СРАМ!

Иако не постои термин за мажите, што е специфично за женскиот пол, тоа не значи дека има помалку „машки спонзоруши“ отколку припадничките на понежниот...

Решение на најголемиот проблем на возачите: Трик со кој никогаш нема да ви се замаглува стаклото во колата

Месеците кои ни следуваат календарски се најмногу исполнети со дождови и прилично ниски температури, особено во утринските часови. Тоа претставува најголем проблем за возачите...

Првата ќерка секогаш ќе биде женска верзија на таткото: Еве од кој родител го наследуваме квалитетот на забите и бојата на очите!

Децата во најголемиот дел ги наследуваат формата на носот, подрачјето околу усните, големината на јаболчните коски, аглите на очите и обликот на брадата. Тоа...

Со Ангел сме во врска 17 години, свадбата не ја одложивме поради короната: Александра Јовановска, водителка на „Стисни Плеј“

Ноември е месец на „Стисни Плеј“. Првата епизода се емитуваше на 11 ноември 2011 година и оттогаш емисијата е присутна на екраните на првиот...

Колку ви е душата подобра, тоа судбината ви е потешка

Добрите луѓе, луѓето со добро срце, отсекогаш страдаат. Им замеруваат што не го разбираат светот, им зборуваат дека никогаш нема да имаат подршка, пчестени...

Ова е најголемиот уништувач на многу врски – и најсреќните парови се разделуваат поради ваквиот проблем

“Она што на почетокот те привлекува, на крајот може да те скрши” – оваа позната изрека се однесува на многу љубовни парови кои ја...