Последни објави

Поминувајте пет минути секој ден во оваа позиција и ќе излечите дури осум најчести болки

Одвојте малку време за оваа вежба и ќе направите многу за своето здравје. Дигестивни проблеми, главоболка, несоница, отечени зглобови се само некои од симптомите кои...

Најубавите зимски дестинации кои мора да ги посетите

Празниците и новата година се пред нас, зимата иако се уште ја немаме осетено со ниски температури и снег, Европа веќе ја чувствува во...

Што за тебе денес беше поважно од љубовта?

Што е тоа што го опседнува твоето внимание и фантазија? Што е тоа што очекуваш да те исполни и направи среќен/а? Што е тоа што си...

Хормони чиј недостаток прави жените да стареат пред време: Надоместете ги по природен пат!

Научете како да го одржите оптималното ниво на хормоните и вашата кожа, коса и нокти ќе ви бидат благодарни. Според научниците, нашето тело синтетизира околу...

Главните, директорите, шефовите, газдите… Каде треба да седи шефот и зошто е тоа важно?

Главните, директорите, шефовите, газдите... како и да ги наречете, тие се најгоре во хиерархијата на работното место и тоа најчесто се гледа и по...

Зошто е важно да читате книги пред спиење?

Сите експерти и научници се согласни: Читањето е многу важно! Доколку сакате да продолжите да се развивате како личност, морате да читате книги! Истражувањата...

Погледнете ја оваа приватна плажа во Аруба каде што можете да се сончате со фламинга

Ако сакате да ја направите најдобрата Инстаграм фотографија на светот, дефинитивно треба да дознаете повеќе за ова неверојатно место. Станува збор за приватна плажа...

8 знаци дека ве очекува голема парична добивка во блиска иднина!

Ако работите на тоа да постигнете големо богатство во животот, сигурно се прашувате дали вашиот труд ќе биде награден. Иако нема сигурен одговор, постојат...

Држете си го носот додека јадете чизбургер за да не се здебелите

Се обидувате да се храните здраво и да вежбате, но одвреме-навреме имате потреба од голем и мрсен бургер. Доколку се пронајдовте, имаме добри вести...

Магазин

Збогум Ковид-19: Погледнете како граѓаните на Прага ја прославија победата над вирусот

Во пресрет на новото ублажување на рестриктивните мерки поради пандемијата на коронавирус кое веќе стапи на сила денес, граѓаните на Прага во текот на...

ВЕЛО МАРКОВСКИ: СЕ СООЧУВАМЕ СО ВЕШТАЧКИ ПРОДОЛЖЕН ПРВ БРАН

На почетокот мерките беа соодветни, и слични како во најголемиот број на земји околу нас и во светот. Но за жал ние останавме крути...

Еве колку чини мало шише минерална вода и еспресо во Дубровник

Жителите на Дубровник велат дека засекогаш ќе го паметат лето 2020-та година кое што го дочекаа без туристи. Улиците во Дубровник речиси се празни, а губитоците на угостителите, продавачите...

10 работи кои покажуваат колку богат бил всушност Пабло Ескобар!

„Кралот на кокаинот“ бил син на сиромашен колумбиски фармер, но додека наполни 35, станал еден од најбогатите луѓе на светот. И покрај неговите скромни почетоци,...

Не им е лесно: Град во кој во текот на зимата температурата изнесува -68, а во текот на летото +38 Целзиусови степени

Овој град е запишан во Гинисовата книга на рекорди како место со најголема температурна разлика на Земјата, а таа изнесува 105.8 Целзиусови степени. Верхојанск...

Патиките и биле валкани, а таа ги потопила во оваа смеса од 3 состојки и сега се како нови

Белите патики веќе долго време се во тренд и никогаш не им поминува модата. Но, секој кој ги носел знае колкава мака е нивното...

Филип Петровски: Груевски се фати за глава кога му ја кажав вистината за Драган Богдановски

Филип Петровски е политичар од десницата, кој може слободно да се каже дека е жива енциклопедија на ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи е нејзин современик, речиси од...