Последни објави

ПОСЛАНИЕ ПО ТОМ ФОРД

Пет лесни лекции кои треба да ги знае секој џентлмен. 1. Секогаш треба да се претставиш во најдобра верзија кога се појавуваш во светот, бидејќи...

9 причини зошто сè уште сте сингл

Многу жени во одредени периоди од својот живот уживаат да бидат слободни и необврзани. Но, никој не сака да остане сам цел живот. Секогаш...

Навики што може да ја уништат вашата врска

Никој не е совршен, сите правиме грешки. Лошото е кога тие грешки ќе преминат во навика, затоа што тогаш започнуваат вистинските проблеми. Постојат некои...

Список на болести кои ги решаваат медот и оревите

Оваа комбинација многу ќе ви користи и доколку сте под емотивен срес или работите тешка физичка работа. Медот и оревите се многу здрави намирници. Научниците...

Како да го заборавите?

Разделбата носи тага, болка, горчина, чувство на беспомошност, осаменост. Ако некогаш сте сакале некој вистински и тој повеќе не е во вашиот живот, тогаш...

Како да флертувате без да изгледате очајно

Кога повеќето од нас ќе помислат на флерт, си замислуваат жена со тесна облека и длабоко деколте, која им се смешка на секој слободен...

Како да го спасите мобилниот телефон ако ви падне во вода

Ако ви се случи да го намокрите вашиот мобилен телефон, еве неколку корисни совети како да го спасите… За почеток, немојте да паничите. Иако можеби...

До 2050 година ќе снема кафе !

Поради глобалното затоплување, кафето би можело да исчезне до 2050 година, пишува „Хафингтон пост“. Семето на кафето потекнува од земјите околу екваторот, зони каде што...

Си нашол помлада девојка и ја избркал сопругата: Следниот ден гледал ТВ и останал во шок!

Холанѓанка која, за време на бракоразводната парница, на лото освоила 2,1 милиони евра, позитивно ја изненадила пресудата на холандскиот суд по која не мора...

Магазин

Колку ви е душата подобра, тоа судбината ви е потешка

Добрите луѓе, луѓето со добро срце, отсекогаш страдаат. Им замеруваат што не го разбираат светот, им зборуваат дека никогаш нема да имаат подршка, пчестени...

Ова е најголемиот уништувач на многу врски – и најсреќните парови се разделуваат поради ваквиот проблем

“Она што на почетокот те привлекува, на крајот може да те скрши” – оваа позната изрека се однесува на многу љубовни парови кои ја...

Прошката лежи во покајанието

Покај се! Прошката лежи во покајанието. Поканието има смисла во борбата да не го повториме истиот грев. И затоа Прости! За да ја видиш убавината...

Дали верувате во биоенергија?

Биоенергијата е универзална животна енергија, која сите живи суштества ја примаат во своето материјално тело со самото постоење. Таа е сеприсутна енергија, која е...

Латас до Шарените: Зоран Заев со вас дојде на власт, па, ја усреќи ли барем мајкати, ако не тебе?

Ете, полека ама сигурно, работите излегуваат на виделина. Сега нема потреба никој да ви раскажува и да ве убедува каква власт, и какви луѓе...

МИЛЕНКО: Ако ЗАЕВ дојде повторно на власт, МАКЕДОНИЈА НЕМА ДА ЈА ИМА ЗА 4 ГОДИНИ

Ги возиме последните метри од Македонското рели наречено Антифашистичка борба за слобода. Фашистичкиот окупатор во Македонија (странските сили и домашните колабрационисти), како и секој друг...

Касиерката ја понижи жената која немаше да плати 200 денари, па млада девојка и одржа лекција среде маркет во Скопје

Само што дојдов од маркет, пред мене, постара жена, купи основни прехрамбени намирници. По лицето и се гледаше дека е исцрпена. Ја подава картицата да...