Последни објави

Трамп рече дека ја има најубавата честитка за својата сопруга

Американскиот претседател Доналд Трамп призна дека се уште нема купено божиќен подарок за својата сопруга Меланија. Тој го изјавил ова за време на видео конференција...

Приказна која го расплака светот и од која многумина треба да учат

Локалната полиција во градот Мочео во Перу кон крајот на крајот на март годинава ги прегледувала безбедносните камери на улиците и забележал нешто невообичаено-...

Желбата за чоколадо можете да ја намалите на многу едноставен начин

Како да се намали желбата за чоколадо? Експертите имаат прилично невообичаено решение. Едно неодамнешно истражување спроведено од универзитетите Стенфорд и Карнеги Мелон пронајде нов начин...

„Јас сум мрзлива мајка“ – Моќна порака која мора да ја прочитаат сите мајки!

Ана Бикова е психолог, педагог и арт-терапевт од Русија. Таа неодамна ги освои социјалните мрежи со моќна порака која не би очекувале да ја...

Зошто скромноста е најголема доблест?

Ова е приказна за 3 жени и за тоа како делата секогаш кажуваат повеќе од обичните зборови. Кога се сретнале трите жени кои тргнале по...

Патници успеале да го запрат движењето на еден трамвај во германскиот град Бон

Патници успеале да го запрат движењето на еден трамвај во германскиот град Бон откако на возачот му се слошило и тој ја загубил свеста,...

Лекарите ги предупредуваат веганите дека сериозно ризикуваат

Лекарите ги предупредуваат веганите дека со својот начин на исхрана серзионо го ризикуваат своето здравје. Недостатокот на витамини кои се наоѓаат во млекото може...

Следната година VW во просек ќе лансира по три нови модели месечно

Нема дилема дека групацијата Volkswagen доминира во автомобилската индустрија кога станува збор за продажбата во последните десет години, а плановите на германскиот гигант за...

УСПЕШНО ТЕСТИРАЊЕ: Русија може нормално да функционира доколку се исклучи од светскиот интернет

Според законот, државните институции и безбедносните служби, како и сите оператори за комуникации, пораки и електронска пошта, мора да учествуваат во тестирање што не...

Магазин

Гавазова ја покажа тетоважата што ја има на ова „незгодно“ место – ПЕЈАЧКАТА ужива со сопругот, сите гледаат во овој детаљ

Пејачката се пофали дека е на зимување со семејството, но го привлече вниманието и со тетоважата. Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова Сузана Гавазова важи за една од...

Исповед на Ивана од Берово: Јас сум мајка, сопруга, но и љубовница на многу други

Имам сопруг и деца, но дури сега ги остварив моите с*уални фантазии, напишала Ивана од Берово, која е омажена е за тапанар и често...

Какви серии гледаат нашите деца на македонските телевизии: Мајка си го удави бебето во леген

Откако пред десетина години тогашната „А1“ ја емитуваше првата епизода од „1001 ноќ“, македонските телевизии целосно ја изменија својата програма. Нема телевизиски канал без...

На 12 години почна да се дрогира, на 14 беше на хероин и стана проститутка: Како денес живее оваа жена која стана позната по...

Приказната за најпознатата зависничка од хероин во светот, Кристијана Фелшеринов, ќе биде раскажана повторно по четириесет години. Новата серија на „Amazon Prime“, што ќе биде...

Има 32 години и е НЕВИНА, а се ПЛАШИ ОД ЕДНА РАБОТА

Ова го покажува и случајот со една Англичанка која не е сигурна што треба да стори на нејзиниот прв „вистински“ состанок со маж. „Имам 32...

Јелена е доказ дека по ин витро, може да затрудните природно: Инспиративна приказна на жената која се породи во автомобил

„На 26. ноември родив здраво момче во сопствениот автомобил на пат кон болницата", раскажува мајка од Ужице за својата неверојатна и инспиративна приказна. „Јас се...

Додека јас одев на ин витро оплодување, сопругот ме изневеруваше: Писателката Симонида за најболното животно искуство

„Па, зошто не ми рече човеку, да не одам таму да страдам, оваа ин витро оплодување не е најпријатното нешто низ кое може да...