Забава

ЗАЕВ: Нашата дијаспора може буквално утре да се врати дома, а правата на Албанците остануваат исти без разлика на бројот и процентот од пописот

Законот за употреба на јазиците, правата на Албанците и на помалку бројните заедници апсолутно остануваат исти и тоа никако не се менува во зависност...

Гутереш: Светот е на работ на бездна, мора да се разбудиме

Во своето обраќање на отворањето на 76. сесија на Генералното собрание на ОН, генералниот секретар на Обединетите нации, Антонио Гутереш, рече дека светот, конечно,...

Утврдено рангирањето на гласачкото ливче

Државната изборна комисија ја одржа ждрепката за рангирање на политичките партии на гласачките ливчиња на изборите на 17 октомври. Партиите се тркаат во коалиции...

Најчеста грешка што многумина ја прават после туширање: Дерматолозите советуваат да ја избегнете

Без оглед на сезоната, кожата треба да се негува и заштитува – во лето од премногу сонце со заштитни фактори, а во зима од...

Фото

Накова и Карлеуша во ист комбинезон, а бујните силикони само што не им испаднале од огромното деколте (фото)

За српската пејачка Јелена Карлеуша познато е дека не поминува ден без да направи некоја провокација на социјалните мрежи кога е изгледот во прашање. А...

Тринаесет годишник изгради сопствен дом за само 1.500 американски долари

Тој има само 13 години и успеа да изгради сопствен дом за само 1.500 американски долари. Се работи за младото момче Лук Тил. Да се...

Вознемирувачки слики од една венчавка: Луѓето ја убедуваат невестата, разведи се веднаш, ова е свекрва од пеколот (ФОТО)

Вознемирувачки слики од една венчавка: Луѓето ја убедуваат невестата, разведи се веднаш, ова е свекрва од пеколот… Иако на прв поглед сигурно ви изгледа се...

Ја продале куќата, купиле комби и го претвориле во дом од бајките: Со малку креативност и добра организација сè е можно

Мерипјер и Доминик од Канада одлучиле да го обиколат цел свет и потполно да ги променат своите животи. Тие ја продале својата куќа, купиле...

Емотивен свадбен момент: Младенци си ги бричат главите за поддршка на мајката на невестата болна од рак

Кога блиска личност се бори со рак, секој од нас би направил сè за да ѝ изрази неизмерна поддршка. Токму тоа го направија Џони и...

(Фото) Гола Северина со црвени панделки како подарок за Валентајн

Хрватската пејачка Северна  веќе со месеци не живее заедно со својот сопруг Игор Којиќ откако лани  го напушти неговиот дом и се врати во...

Видео

15-метарски кит допливал до жена среде океан: Дрон снимил фасцинантен момент на блиска средба

Дрон снимил фасцинантен момент на блиска средба помеѓу огромен кит и жена на џет-ски. Моментот се случил на аргентинскиот брег во близина на Пуерто...

ВИДЕО: Сега може точно да се види движењето на вирусот – сликите се многу реални

Како што се приближува зимата, светот се соочува со нагло зголемување на бројот на нови инфекции со коронавирус, а веќе знаеме многу добро за...

Научниците открија: Дали оргазмот на жената е подобар од машкиот?

Машките и женските оргазми се разликуваат во однос на фреквенцијата, интензитетот и начинот на нивното манифестирање. Сексот е исто така субјективен и прашање на...

Пронашле јајце старо 9 години- Веднаш го отвориле, а еве што пронашле

Луѓето во Америка традиционално кријат јајца низ домот и потоа ги бараат, кој ќе пронајде повеќе тој победува. За време на таа игра, едно семејство...

Урнебесно видео: Свиња против грчки новинар

Грчкиот новинар Лазос Мантикос известувал од поплавено подрачје недалеку од Атина, но во кадарот му влета непоканет гостин – свиња, која не сакаше да...

Живот

Последни објави

ЗАЕВ: Нашата дијаспора може буквално утре да се врати дома, а правата на Албанците остануваат исти без разлика на бројот и процентот од пописот

Законот за употреба на јазиците, правата на Албанците и на помалку бројните заедници апсолутно остануваат исти и тоа никако не се менува во зависност...

Гутереш: Светот е на работ на бездна, мора да се разбудиме

Во своето обраќање на отворањето на 76. сесија на Генералното собрание на ОН, генералниот секретар на Обединетите нации, Антонио Гутереш, рече дека светот, конечно,...

Утврдено рангирањето на гласачкото ливче

Државната изборна комисија ја одржа ждрепката за рангирање на политичките партии на гласачките ливчиња на изборите на 17 октомври. Партиите се тркаат во коалиции...

Најчеста грешка што многумина ја прават после туширање: Дерматолозите советуваат да ја избегнете

Без оглед на сезоната, кожата треба да се негува и заштитува – во лето од премногу сонце со заштитни фактори, а во зима од...

Германка стана хит, откако е прогласена за најубава касиерка на светот (ВИДЕО)

Германката Елејн Викторија стана вирален хит благодарение на нејзините објави на TikTok, а луѓето ја нарекуваат „најубавата касиерка на светот“. Елејн често се снима на...

Вработен во позната компанија за пет години украл 67 килограми злато

Вработен во водечки германски производител на светилки и уреди за осветлување, фабриката „Осрам“, е обвинет за шверц и кражба на златни струготини во вкупна...

Георгиевски: СДСМ во 2001 година за предлогот да се викаме Северна Македонија организираше и штрајк

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека додека бил тој на власт имало обид да се реши името...

Наместо скап ресторан, пица на парче: Невакцинираниот претседател во текот на Генералното собрание на ОН вечерал на улица

Болсонаро ќе биде првиот шеф на држава кој денеска ќе зборува на генералната дебата на годишното заседавање на Генералното собрание на ОН. Невакцинираните шефови на...

Беше најпосакуваниот маж, заработи богатство, а последните денови ги поминал во страшна тортура

Познатиот актер Патрик Свејзи почина во 2009 година поради рак на панкреасот. Имаше 57 години и, се чини,љубовта на целиот свет. Непосредно пред смртта...

Магазин

Гавазова ја покажа тетоважата што ја има на ова „незгодно“ место – ПЕЈАЧКАТА ужива со сопругот, сите гледаат во овој детаљ

Пејачката се пофали дека е на зимување со семејството, но го привлече вниманието и со тетоважата. Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова Сузана Гавазова важи за една од...

Исповед на Ивана од Берово: Јас сум мајка, сопруга, но и љубовница на многу други

Имам сопруг и деца, но дури сега ги остварив моите с*уални фантазии, напишала Ивана од Берово, која е омажена е за тапанар и често...

Какви серии гледаат нашите деца на македонските телевизии: Мајка си го удави бебето во леген

Откако пред десетина години тогашната „А1“ ја емитуваше првата епизода од „1001 ноќ“, македонските телевизии целосно ја изменија својата програма. Нема телевизиски канал без...

На 12 години почна да се дрогира, на 14 беше на хероин и стана проститутка: Како денес живее оваа жена која стана позната по...

Приказната за најпознатата зависничка од хероин во светот, Кристијана Фелшеринов, ќе биде раскажана повторно по четириесет години. Новата серија на „Amazon Prime“, што ќе биде...

Има 32 години и е НЕВИНА, а се ПЛАШИ ОД ЕДНА РАБОТА

Ова го покажува и случајот со една Англичанка која не е сигурна што треба да стори на нејзиниот прв „вистински“ состанок со маж. „Имам 32...

Јелена е доказ дека по ин витро, може да затрудните природно: Инспиративна приказна на жената која се породи во автомобил

„На 26. ноември родив здраво момче во сопствениот автомобил на пат кон болницата", раскажува мајка од Ужице за својата неверојатна и инспиративна приказна. „Јас се...

Додека јас одев на ин витро оплодување, сопругот ме изневеруваше: Писателката Симонида за најболното животно искуство

„Па, зошто не ми рече човеку, да не одам таму да страдам, оваа ин витро оплодување не е најпријатното нешто низ кое може да...