Иако малку постара, фотографијата од малата Изабела стана вирален хит и сето тоа поради изразот на лицето.

Кога ќе го видите овој израз на лицето, се прашувате што ли си мислеше ова бебе за време на раѓањето.

Светот може да биде студено и темно место и никој не се чинеше дека го сфатил тоа подобро од бебето Изабел Переира де Хесус.

Новороденче кое има најслатко сериозно лице.

Нејзината фотографија стана вирална откако фотографот Родриго Кунстман ја сподели на Фејсбук. Малата Изабела е родена со царски рез на 13 февруари во Рио де Жeанеиро, Бразил.