opusteno_admin

ГОЛЕМА ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА ВО СОРАБОТКА СО АМЕРИКАНСКАТА ДЕА: ЗАПЛЕНЕТА ДРОГА ВРЕДНА 800.000 ЕВРА, УАПСЕН НАЧАЛНИКОТ НА ПРИЛЕПСКАТА ПОЛИЦИЈА (фото)

Во голема полициска акција заедно со Американската агенција за борба против наркотици – ДЕА запленета е дрога во вредност од над 800.000 евра, приведен...

Баба (76) и дечко (23): Оженети се и снимаат филмови (ФОТО)

Алмеда (76) и Гери (23) Хардвик се запознале во 2015 година на гробиштата додека таа го погребала својот син. Две недели подоцна, тие се...

Нов закон во Швајцарија | Кој ќе го тргне кондомот за време на пенетрација се смета за силувач

Историскиот декрет покренува многу морални прашања. Кривичниот суд во Лозана, Швајцарија, донесе историска одлука. Судиите решија дека ако за време на сексуалниот чин мажот одлучи...

Анастасија и Цеца од Инстаграм заработуваат богатство: Ќе занемете кога ќе ги видите бројките

Пандемијата на коронавируси ги испразни паричниците на многумина, а некои познати личности прибегнаа кон алтернативни форми на приход. Меѓу нив секако се Цеца Ражнатовиќ...

НОВА СТУДИЈА СО НЕВЕРОЈАТНИ РЕЗУЛТАТИ: Дали марихуаната спречува ширење корона во белите дробови?!

Според истражувачите од Универзитетот во Чикаго, канабидиол (ЦБД), хемикалија во растението Канабис сатива, позната и како марихуана, и неговиот метаболит 7-ОХ-ЦБД, ја блокирал репликацијата...

Семејна драма во Делчево: Несудена снаа од Бугарија со нож ги нападнала сопругот и неговите родители

Бугарка била уапсена во Делчево откако со нож им се заканувала на невенчанот сопруг и неговите родители. - На 16.03.2021 во 22.00 часот во Делчево,...

Ја продаде невиноста на банкар за милион долари, а сега приказната доби друг тек

Француската студентка, која ја понуди својата невиност на онлајн аукција, тврди дека се вљубува во банкарот кому му ја продала невиноста за 1,2 милиони...

Принцот Вилијам го прекина молкот: Ние не сме расистичко семејство!

Војводата и војвотката од Кембриџ, го имаа своето прво јавно појавување, по скандалозното интервју на принцот Хари и Меган, кое се емитуваше во неделата. Тврдењето...