opusteno_admin

Беше најпосакуваниот маж, заработи богатство, а последните денови ги поминал во страшна тортура

Познатиот актер Патрик Свејзи почина во 2009 година поради рак на панкреасот. Имаше 57 години и, се чини,љубовта на целиот свет. Непосредно пред смртта...

Научниците советуваат: Кога и како треба да земате витамин Д

Витаминот Д е клучна хранлива состојка за нашето здравје од неколку причини. Подобро расположение, поздрави коски, посилен имунитет се само некои од придобивките. За жал,...

Мистеријата со исчезнатата инфлуенсерка: Полицијата го пронашла телото, нејзиниот свршеник одбил да каже што се случило, па и тој исчезнал

За жал, потрагата имала трагичен резултат бидејќи полицијата пронашла тело на жена која наликува на Габи во близина на потокот Спред во Вајоминг, во...

Афлек за Џеј Ло: „Можам само да стојам до неа и да и се восхитувам!“

Бен Афлек и Џенифер Лопез неодамна го имаа својот прв јавен настап на црвениот тепих, по помирувањето што се случи на почетокот на оваа...

Докторот Несторовиќ повторно крева прашина: Тој тврди дека имунитетот по прележаната корона трае до десет години!?

Познатиот српски пулмолог, педијатар и алерголог д -р Бранимир Несторовиќ вели дека се покажало дека имунитетот трае и до десет години по прележаната инфекција...

Неговата тетка ја проголта мракот ПО ПОСЕТАТА НА ТИТО: Ах, ѓаволот те изеде, мојот Јосиф немаше прст, а ти имаш цела рака! ОВА...

Савка Чолиќ долги години беше шеф на службата за послуга на доживотниот претседател на СФРЈ, Јосип Броз Тито, во Белата палата. Со текот на годините,...

Нападнал момче на улица незнаејќи дека е светски првак, па го извлекол подебелиот крај!

Непознат насилник нападнал момче кое што седело на клупа со пријателите. Се воспостави дека е светскиот јуниорски првак во во бразилско Џу-џицу Алекс Вилијамс (16)....

Видео: Лавата ги голта куќите на Канарските острови

Канарските острови се безбедни и можат да се посетуваат, а тамошната ерупција на вулканот е „прекрасна претстава“, рекла шпанската министерка за туризам Мариа Рејес...