opusteno_admin

Мицкоски до Заев: Доста со бајките, цените на млекото, зејтинот, бензините се покачени за неколку пати

Каква е реалноста? Цената на млекото во малопродажба мај 2020 година 45 денари, мај 2021 година 52 денари, тоа е 15,5 проценти зголемување, потоа...

Што треба да направат жените за Мала Богородица?

на Пресвета Богородица – Мала Богородица кој е празник на мајката на сите мајки. Рождество на Пресвета Богородица е еден од големите празници на Светата...

ФБИ АГЕНТ ОТКРИВА: Еве како да препознаете дека си имате работа со паталошки лажго!

За терминот паталошки лажго, имаме чуено речиси сите. А голем дел од нас сме имале и контакт со таков човек, иако често пати треба...

Лебот поскапува, ќе јадеме ориз и компири

Оправдано или не, цената на лебот ќе поскапи. И покрај жестоките реакции од страна на земјоделците дека тоа не треба да се случи годинава,...

Руски народен рецепт: Ја намалува киселоста на организмот и целосно го чисти од насобраните токсини!

Ph рамнотежата на телото е исклучително важна за здравјето на целиот организам. Ниската и кисела pH вредност го зголемува ризикот од заболување, а со...

Чудотворна икона која ги исполнува желбите: Манастирот Св. Богородица Пречиста Kичевска, утре таму се слави

Повеќе од еден век, на 21 септември, односно на празникот “Мала Богородица” манастирот го празнува овој верски празник. Традицијата досега е непрекината што е...

Принцезата Дајана си ги пресекла вените: 40 години подоцна, се појавија шокантни детали кои ја заледуваат крвта

Лејди Дајана и принцот Чарлс се венчаа во катедралата Свети Павле во Лондон, пред 40 години, и таа венчавка беше една од најспектакуларните на...

Може ќе ги прифатам оставките, може нема – рече Заев за одговорноста за несреќата во Тетово

Ако ги вратиме животите на овие 14 луѓе, не само што ќе си дадеме оставки сите, туку и ќе заминеме од политиката, но тоа...