почетна Вести

Вести

Вучиќ: Мафијата ќе ми се освети. Тие луѓе сечеа глави и купуваат медиуми и политичари. Тие ќе тргнат против мене

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва директно од Абу Даби им се обрати на српските граѓани. За време на разговорот, Вучиќ се осврна и...

Не чека мрачен период луѓето ќе бегаат од своите домови

Ниту една земја на светот нема да ги избегне негативните ефекти на климатските промени, но најсиромашните жители ќе бидат најтешко погодени. Глобалната климатска криза ќе...

Марко Ницовиќ: Ги убиваа луѓето и со нивните глави играа фудбал. Тоа не го прават ни мексиканските картели

Поранешниот шеф на полицијата во Белград, Марко Ницовиќ, ги коментираше бруталните методи на убиство што ги користеше кланот на Веља Невоља. Ницовиќ рече дека во...

Тасевски: Гинекологот ќе го пуштите да се извлече дека е Албанец од ДУИ или…?

Не стивнуваат реакциите на јавноста по одлуката на стручниот надзор на Лекарската комора спроведен за гинекологот и директор на струшката болница доктор Мухамед Асани...

Објавена е компилација на сите словенски говори,Македонија ја претставува Канал 5 (ВИДЕО)

Јутјуб се појави видео од сите словенски јазици , кои може да се слушнат на светот , како рускиот , белорускиот , чешкиот, словененечкиот, српскиот...

ВИЛМА ПРОГОВОРИ ПО 17 ГОДИНИ: Борис пред трагедијата ми го кажа ова!

17 години од страшната хеликоптерска несреќа во близина на Мостар во БиХ каде загина македонскиот претседател Борис Трајковски. Тоа магливо утро во 2004 година речиси...

Проверете дали е вашата: Кои крвни групи се наjризични да се заразат со корона

Научно е докажано дека не сите крвни групи заболуваат од корона. Ковид-19 и тоа како има врска со крвната група. Најзагрозени се оние кои имаат...

Тројца братучеди од с.Теарце си ги одмериле силите, подебелиот крај го извлекол полицаецот кога сакал да ги приведе.

На 05.03.2021 во 22.30 часот во с.Тераце од полициски службеници од Полициско одделение Теарце биле лишени од слобода М.М.(24), И.М.(59), М.М.(26) и Ќ.М.(51) сите...

Македонци и Бугари се тепале во Кочани – полицијата морала да интервенира

МВР информираше за македонско-бугарска пресметка на излезот од Кочани На 05.03.2021 во 18,50 часот во СВР Штип било пријавено дека на излез од Кочани кон...