почетна Живот

Живот

Роналдо со семејството се исели од новата вила по само една недела, причината е смешна

Фудбалерот Кристијано Роналдо неодамна потпиша договор со Манчестер Јунајтед. Тој и неговото семејство најдоа нова вила за живеење, но по една недела се преселија...

Кога телото има доволно од овој витамин, изгледаме поубаво: Еве како природно да го зголемите нивото!

Симптоми кои укажуваат на недостаток на овој витамин се анксиозност, депресивно расположение, несоница, замор или исцрпеност, дигестивни проблеми и недостаток на енергија. Недостатокот на серотонин,...

Авторка од Македонија со ретка болест сонува за Холивуд

Симона Николова е 28-годишна скопјанка која еден ден сонува да стигне и до сцената во Холивуд во Америка преку нејзиното пишување. Оваа девојка страда...

Живеел на улица како бездомник, но пејачот денес има огромно богатство

Медиумите пишуваа за тоа како пејачот поминал две години на улица како бездомник, еднаш дури спиел пред Бакингемската палата, па се стекнал со незамисливо...

Д-р Беќаровски: Со толку доктори во советничките листи, ќе може да се направи мини општинска поликлиника

Професорот и доктор на Клиниката за токсикологија, Нико Беќаровски со најновиот пост на неговиот Фејсбук-профил даде предлог до сите негови колеги доктори кои се...

(ВИДЕО) Има само една рака, но сон му е да заигра во НБА

Хансел Емануел Донато веќе некое време е име што љубителите на кошарката го внесуваат во пребарувачот за да го запознаат подобро или да му...

(ВИДЕО) Кумот пристигнал на свадба и се шокирал кога ја видел својата девојка во венчаница

40-годишен маж по име Пол Шопрони со години се обидувал да ја убеди својата девојка Алеаша Пилаве од Велс да се омажи за него,...

(ВИДЕО)Талибанците тргнале во претрес на напуштени амбасади, во чешката нашле склад со алкохол

Сликите на талибанците меѓу купишта алкохол кога се појавија на социјалните мрежи, а подоцна и видео што ја заинтригира јавноста. Како што секогаш се случува,...

(Видео) Како да го спомнал ѓаволот: Бајден се прекрсти кога го спомна Трамп

Американскиот претседател Доналд Трамп се пошегува на сметка на неговиот претходник, Доналд Трамп, прекрстувајќи се кога го спомна неговото име, како да зборува за...