почетна Живот

Живот

11-годишно дете јаде пет пати дневно, а причината ќе ве растажи

11-годишно дете од Кина го нарекле “херој” на социјалните мрежи откако ја презел мисијата за спасување на својот татко, така што јаде колку што...

Стравот предизвикува алергија, нервоза и проблеми со срцето: Проверете што ви кажува телото

Нашето тело ја раскажува приказната за емоциите и мислите кои ги имаме во главата. Кога не знаеме да ги искажеме негативните емоции и кога...

7 работи кои ви ги кажува бојата на менструацијата за вашето здравје, а еве кога е вистинско време да посетите доктор

Дали некогаш сте се запрашале зошто крвта во текот на циклусот ви е во различна боја? Бојата на крвта во текот на менструалниот циклус...

Храна од која може да добиете смртоносна бактерија, а трудниците и децата се најзагрозени

Австралискиот портал „News“ пренесува дека двајца луѓе починале откако се заразиле со бактеријата листерија. Подоцна било воочено дека таа бактерија била добиена поради консумирање на...

Овој народен лек моментално ја лекува главоболката и мигрената: Делува побрзо од било која таблета

Луѓето кои патат од мигрена знаат дека тоа е ужасна болка од која, фактички, не можете да се избавите. Меѓутоа, клучниот збор тука е “фактички”....

Со правилна исхрана против симптомите на депресијата и анксиозноста

Освен што предизвикува мрачен поглед кон светот, депресијата предизвикува и физички симптоми како главоболка, замор, несоница и проблеми со варење. Научниците истакнуваат дека со...

“Не е заразна, а луѓето и понатаму не сакаат да се ракуваат со нив“

Светскиот ден на псоријазата е ден во годината кој е посветен на заболените од псоријаза и псоријатички артритис. Светскиот ден на псоријазата има за...

Отишол во тоалет, а набрзо потоа кога воочил што излегува од него занемел

44-годишниот човек објавил фотографија од паразитот кој живеел во неговиот организам. Критсад, човекот од северен Тајланд објавил фотографија на социјлните мрежи од паразит со...

11 работи во кои многумина веруваат, а се тотална лага

Низ животот се сретнуваме со многу информации кои лесно ги прифаќаме како факти, а на крајот се испоставува дека се лажни. Познато е дека...