почетна Живот

Живот

Фотограф и рече на манекенка дека треба да ослабе, ПА СИ ГО ДОБИ (ВИДЕО)

Познато е дека манекенките често се соочуваат со проблеми за изгледот и дека од нив се бара да бидат преслаби. Сличен проблем имала познатата...

Храна што не треба да се јаде пред 10 часот наутро: Тогаш само се лепи за стомакот

Кога се јадат за појадок - во време кога дигестивниот систем не е во целосна активност, овие намирници можат да го нарушат здравјето на...

Вистинскиот Тарзан почина: Во шума живееше 40 години, цивилизација виде пред самата смрт

Вистинскиот Тарзан, кој живеел во виетнамска џунгла речиси 40 години, почина од рак на црниот дроб на 52 -годишна возраст, осум години откако бил...

Новак и Јелена Ѓоковиќ не консумираат слатки: Во нивниот дом нема шеќер, а како замена ги користат овие намирници

Неговите фантастични постигнувања во тенисот често се објаснуваат не само со упорните тренинзи, туку и со грижата кон здравјето која се заснова на специфична...

„ЈАС СУМ ГРАДОНАЧАЛНИК НА ШКОЛОТО“ Јутјуберот Ритко предизвикал инцидент во училиште во Штип, полицијата го уапсила

Вработените во училиштето веднаш повикале полиција, а Ритко не можел да излезе низ вратата бидејќи таа автоматски се заклучувала по завршувањето на големиот одмор....

Фотографии кои никогаш не треба да ги објавувате на социјалните мрежи

Многу е важно да внимавате што објавувате на социјалните мрежи и кои информацции ги откривате. Објавените чувствителни информации може да ви ја загрозат работата,...

ВИДЕО: Се заглави вратата од автомобилот, Меркел имаше проблеми да излезе од него

Денеска Ангела Меркел пристигна во Тирана за да разговара со Еди Рама за билатерални прашања. Но, за време на нејзиното пристигнување се случи неочекувана...

Српските медиуми објаснија зошто Меркел носи кремаво палто

Ангела Меркел денеска пристигна во Белград, каде што ја започна својата проштална турнеја низ земјите од Западен Балкан, а на аеродромот „Никола Тесла“ ја...

Само една лажица дневно од овој сируп: Го зајакнува имунитетот, ги ублажува болките во желудникот и ја намалува подуеноста!

Доколку имате проблеми со алергии, често кашлате или страдате од синдром на мрзливи црева, пробајте го овој сируп. Тајната е во глуварчето, билка богата со...