почетна Живот

Живот

ЌЕ РАСТАТ ЦЕНИТЕ НА МАСЛОТО И ЛЕБОТ: Дали граѓаните ќе издржат нови поскапувања?

Ќе скокнат цените на лебот и маслото за јадење. Граѓаните ќе се соочат со нови поскапувања. Сега има драстично зголемување на цените на пченицата на...

Момчето со парализа Андреј, сонуваше да биде доктор а не можеше да се школува

Борејќи се за животот, наоѓа и свои поддржувачи, поединци кои му помагаат барем за кратко да ги оствари своите соништа. Токму таков е последниот...

(ВИДЕО)Верното куче не се одвои од ковчегот за време на погребот на сопственикот

Марија Изабел Бенитес Шамба (95) почина во Еквадор минатиот месец. Нејзиното семејство и пријателите присуствуваа на погребот, а еден од присутните одби да ја...

Наградата на лотарија го уништи нејзиниот живот: Трагичната смрт на жена која освои 27 милиони

Победничката на EuroMillions, Маргарет Лаури (56), која освои џекпот од 27 милиони фунти, беше пронајдена мртва минатиот четврток. „Меги Милионс“ ја освои наградата пред...

Невеста пропатувала 1.300 километри за да го одигра свадбениот танц со својот дедо (ВИДЕО)

Натали Браунинг (24) била разочарана кога слушнала дека нејзиниот дедо Нелсон не може да отпатува од Флорида во Вирџинија за нејзината венчавка, бидејќи претрпел...

Тајниот живот на Гадафи: Веруваше во црна магија, беше зависен од кокаиn, имаше личен харем, јадеше лук и четири пати на ден користеше виагра

Веруваше во црна магија, беше зависен од кокаинот, јадеше бел лук и ги кршеше правилата на исламот, не се молеше пушеше и пиеше. Муамер...

(Видео) „Заслуживме макар и мал пречек на аеродромот, ама никој не дојде“: Џани Алиоски за фудбалот и приватниот живот

Левиот бек на македонската репрезентација, Езѓан Џани Алиоски, важи за еден од милениците на публиката. За неговите шеги на тренинзите и во соблекувалната раскажуваат...

Ваков речник од Кејт Мидлтон никој НЕ очекувал: Читачите од усни откриваат што рекла за принцот Вилијам

Се чини дека војвотката Кејт Мидлтон била голема обожавателка на својот сопруг, принцот Вилијам, уште пред да бидат заедно. Секако, ако може да се...

Како најбрзо да ги излупите пиперките за ајвар – Проверен трик кој штеди и време и нерви

Зимските подготовки се во полн ек, а повеќето домаќинки традиционално избираат да направат домашен ајвар. Иако оваа работа чини и време и пари, нема ништо...