почетна Магазин

Магазин

Познатиот актер Том Хенкс доби грчко државјанство

Актерот Том Хенкс, кој е во брак со актерката и продуцентка Рита Вилсон, врз основа на нејзиното потекло, доби грчко државјанство. Ова го соопштија до...

Следната година VW во просек ќе лансира по три нови модели месечно

Нема дилема дека групацијата Volkswagen доминира во автомобилската индустрија кога станува збор за продажбата во последните десет години, а плановите на германскиот гигант за...