почетна Магазин

Магазин

Вака изгледала и како звучела Севе пред 30 години

Северина се појавува на естрадната сцена во поранешна Југославија кон крајот на осумдесеттите години на минатиот век. Од самиот почеток, нејзините чекори биле многу успешни. На...

Денеска е една од најпознатите пејачки – можете ли да погодите кое е ова слатко девојче?

Се почесто почнаа да се појавуваат фотографии од познатите личности кои откриваат интересни детали, овој пат фотографии на кои може да се види како...

(Фото) Маестро Александар Џамбазов се запозна со Илина: Конечно средба со девојката на Игор

Илина Арсова која е подолг период во љубов со Игор Џамбазов се запозна со неговиот татко. Актерот ја сподели фотографијата направена на Водно и...

ГО ПОКРИ ЛИЦЕТО СО ЦРНО: Цеца едвај стоеше на нозе додека се погребуваше Џеј, а од нејзиниот изглед ќе ве полазат морници (ФОТО)

FOTO: SRBIJA DANAS Денеска беше погребан Џеј Рамадановски кој почина во неделата на 6 декември од срцев удар. Меѓу бројните колеги денеска во алејата на великаните...

Домот на Есма за жал, наместо музеј се претвори во сцена од некој хорор филм.

Да беше жива Есма Реџепова- Теодосиевска сега на 8 август ќе наполеше 77 години и ќе си ја запееше својата најомилена песна, нејзината интимна...

Снимка која замина во легендите: Како пееле и играле Цеца и Џеј на нејзината свадба со Аркан (ВИДЕО)

Познат како човек со големо срце, вечен позитивец и секогаш со насмевка на лице, легендарниот пејач Џеј Рамадановски сите го сакале и почитувале. Покрај извонредниот...

Ова се само неколку совети со кои може да заштедите многу гориво

Не точете до врв Оној момент кога дршката за бензин ќе кликне и ќе престане да точи гориво во резервоарот, вашиот автомобил добил точно толку...

КЕБА ПРВ ПАТ ЈАВНО ПРОЗБОРЕ ЗА БРАКОТ НА СЕВЕРИНА И ИГОР: Открива какви се односите меѓу партнерите!

Во медиумите веќе со месеци се пишува дека пукнала тиквата помеѓу Северина и нејзиниот сопруг, Игор Којиќ. Постојано се пишуваше дека пејачката му се вратила...

МАШКИ СПОНЗОРУШИ живеат на сметка на жените и НЕ ИМ Е СРАМ!

Иако не постои термин за мажите, што е специфично за женскиот пол, тоа не значи дека има помалку „машки спонзоруши“ отколку припадничките на понежниот...