Фото

Емотивен свадбен момент: Младенци си ги бричат главите за поддршка на мајката на невестата болна од рак

Кога блиска личност се бори со рак, секој од нас би направил сè за да ѝ изрази неизмерна поддршка. Токму тоа го направија Џони и...

(Фото) Гола Северина со црвени панделки како подарок за Валентајн

Хрватската пејачка Северна  веќе со месеци не живее заедно со својот сопруг Игор Којиќ откако лани  го напушти неговиот дом и се врати во...

ФОТО: Ова бебе навистина не е ипресионирано што дошло на свет- ваков израз на лицето тешко се заборава

Иако малку постара, фотографијата од малата Изабела стана вирален хит и сето тоа поради изразот на лицето. Кога ќе го видите овој израз на лицето,...

Големо снежно невреме во Германија: 41-годишен маж гол „нурна“ во снегот

Снегот што паѓаше во областа на Германија претходните денови предизвика големи проблеми во земјата, а поединци се фрлија во бело ќебе, како да е...

Пејачката повторно провоцира: Илјадници лајкови за задникот на Карлеуша

Карлеуша објави уште една провокативна фотографија на својот Инстаграм профил. Пејачката речиси во секоја пригода сака да ја покаже својата совршена фигура, меѓутоа некогаш...

Оптичка илузија која ги излуде луѓето на социјалните мрежи: Психолог открива што кажува тоа за вас

Оптичката илузија ги полуде луѓето, а психолог откри што зборува за вас првото нешто што ќе го видите на фотографијата! Една фотографија стана хит на...

Загатка што збуни многумина: Колку тигри можете да најдете на фотографија?

Не е лесна задача. Вежбајте го мозокот за да започнете нова работна недела со оваа забавна, но не многу едноставна загатка. Од вас се бара...

Сликите на ова девојка и нејзиното семејство брзо привлекоа големо внимание поради нивната надворешност

Пред 4 години Доминка Маркова станала мис Словенија. Победата на овој конкурс ја прави доста познат фото модел во нејзината родна земја. Доминика има...

Куче-херој со лаење натерало маж да го следи до депонија и му го спаси животот на новороденче

Кучињата постојано ни докажуваат дека се најдобрите пријатели на човекот. Куче-херој му го спаси животот на новороденче откако со лаење натерало мотоциклист да го следи...