Фото

Како не ги боли?! ФОТО

Тајландскиот фестивал на екстремен пирсинг секоја година ги собира на едно место обожавателите и зависници од екстремните „дупчења“ насекаде по своето тело ...

Најлудите патишта на светот

Фотографиите доволно говорат. Возењето по овие делници е адреналинска авантура сама по себе.

Фото: Која е прилепчанката што во долна облека го топи снегот на прилепските улици

Згодна девојка во долна облека го топи снегот на прилепските улици. На фотографијата  може да се види убава плавуша, чиј идентитет не се открива. ваше...

Запознајте ги корејските бабички – „сирени“

Островот Јеџу во Јужна Кореја е познат по тоа што авионската рута Јеџу - Сеул е една од најпрометните рути во светот. Но, овој...

Како се прославува Божиќ на плажа во Сиднеј?

Моментално во Австралија е долго, топло и сушно лето и пожари беснеат низ целата земја. Сепак, тоа не значи дека сите се тажни и...

ФОТО: Е ова се вика забава на Балкан – за една вечер потрошиле 12 илјади евра

На социјалните мрежи се шири сметка од ноќен клуб во Хвар, на која за само еден вечер се испиени 87.669 куни, што е 11.732...

Што сѐ можете да добиете како подарок од вашата баба?

Вие ги сакате вашите баби, зар не? Без сомнение и тие ве сакаат, па затоа секогаш имаат подготвено некои подароци за вас. Сте посакале...