Последни објави

Научниците советуваат: Кога и како треба да земате витамин Д

Витаминот Д е клучна хранлива состојка за нашето здравје од неколку причини. Подобро расположение, поздрави коски, посилен имунитет се само некои од придобивките. За жал,...

Мистеријата со исчезнатата инфлуенсерка: Полицијата го пронашла телото, нејзиниот свршеник одбил да каже што се случило, па и тој исчезнал

За жал, потрагата имала трагичен резултат бидејќи полицијата пронашла тело на жена која наликува на Габи во близина на потокот Спред во Вајоминг, во...

Афлек за Џеј Ло: „Можам само да стојам до неа и да и се восхитувам!“

Бен Афлек и Џенифер Лопез неодамна го имаа својот прв јавен настап на црвениот тепих, по помирувањето што се случи на почетокот на оваа...

Докторот Несторовиќ повторно крева прашина: Тој тврди дека имунитетот по прележаната корона трае до десет години!?

Познатиот српски пулмолог, педијатар и алерголог д -р Бранимир Несторовиќ вели дека се покажало дека имунитетот трае и до десет години по прележаната инфекција...

Неговата тетка ја проголта мракот ПО ПОСЕТАТА НА ТИТО: Ах, ѓаволот те изеде, мојот Јосиф немаше прст, а ти имаш цела рака! ОВА...

Савка Чолиќ долги години беше шеф на службата за послуга на доживотниот претседател на СФРЈ, Јосип Броз Тито, во Белата палата. Со текот на годините,...

Нападнал момче на улица незнаејќи дека е светски првак, па го извлекол подебелиот крај!

Непознат насилник нападнал момче кое што седело на клупа со пријателите. Се воспостави дека е светскиот јуниорски првак во во бразилско Џу-џицу Алекс Вилијамс (16)....

Видео: Лавата ги голта куќите на Канарските острови

Канарските острови се безбедни и можат да се посетуваат, а тамошната ерупција на вулканот е „прекрасна претстава“, рекла шпанската министерка за туризам Мариа Рејес...

Мицкоски до Заев: Доста со бајките, цените на млекото, зејтинот, бензините се покачени за неколку пати

Каква е реалноста? Цената на млекото во малопродажба мај 2020 година 45 денари, мај 2021 година 52 денари, тоа е 15,5 проценти зголемување, потоа...

Што треба да направат жените за Мала Богородица?

на Пресвета Богородица – Мала Богородица кој е празник на мајката на сите мајки. Рождество на Пресвета Богородица е еден од големите празници на Светата...

Магазин

Гавазова ја покажа тетоважата што ја има на ова „незгодно“ место – ПЕЈАЧКАТА ужива со сопругот, сите гледаат во овој детаљ

Пејачката се пофали дека е на зимување со семејството, но го привлече вниманието и со тетоважата. Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова Сузана Гавазова важи за една од...

Исповед на Ивана од Берово: Јас сум мајка, сопруга, но и љубовница на многу други

Имам сопруг и деца, но дури сега ги остварив моите с*уални фантазии, напишала Ивана од Берово, која е омажена е за тапанар и често...

Какви серии гледаат нашите деца на македонските телевизии: Мајка си го удави бебето во леген

Откако пред десетина години тогашната „А1“ ја емитуваше првата епизода од „1001 ноќ“, македонските телевизии целосно ја изменија својата програма. Нема телевизиски канал без...

На 12 години почна да се дрогира, на 14 беше на хероин и стана проститутка: Како денес живее оваа жена која стана позната по...

Приказната за најпознатата зависничка од хероин во светот, Кристијана Фелшеринов, ќе биде раскажана повторно по четириесет години. Новата серија на „Amazon Prime“, што ќе биде...

Има 32 години и е НЕВИНА, а се ПЛАШИ ОД ЕДНА РАБОТА

Ова го покажува и случајот со една Англичанка која не е сигурна што треба да стори на нејзиниот прв „вистински“ состанок со маж. „Имам 32...

Јелена е доказ дека по ин витро, може да затрудните природно: Инспиративна приказна на жената која се породи во автомобил

„На 26. ноември родив здраво момче во сопствениот автомобил на пат кон болницата", раскажува мајка од Ужице за својата неверојатна и инспиративна приказна. „Јас се...

Додека јас одев на ин витро оплодување, сопругот ме изневеруваше: Писателката Симонида за најболното животно искуство

„Па, зошто не ми рече човеку, да не одам таму да страдам, оваа ин витро оплодување не е најпријатното нешто низ кое може да...