Последни објави

ФБИ АГЕНТ ОТКРИВА: Еве како да препознаете дека си имате работа со паталошки лажго!

За терминот паталошки лажго, имаме чуено речиси сите. А голем дел од нас сме имале и контакт со таков човек, иако често пати треба...

Лебот поскапува, ќе јадеме ориз и компири

Оправдано или не, цената на лебот ќе поскапи. И покрај жестоките реакции од страна на земјоделците дека тоа не треба да се случи годинава,...

Руски народен рецепт: Ја намалува киселоста на организмот и целосно го чисти од насобраните токсини!

Ph рамнотежата на телото е исклучително важна за здравјето на целиот организам. Ниската и кисела pH вредност го зголемува ризикот од заболување, а со...

Чудотворна икона која ги исполнува желбите: Манастирот Св. Богородица Пречиста Kичевска, утре таму се слави

Повеќе од еден век, на 21 септември, односно на празникот “Мала Богородица” манастирот го празнува овој верски празник. Традицијата досега е непрекината што е...

Принцезата Дајана си ги пресекла вените: 40 години подоцна, се појавија шокантни детали кои ја заледуваат крвта

Лејди Дајана и принцот Чарлс се венчаа во катедралата Свети Павле во Лондон, пред 40 години, и таа венчавка беше една од најспектакуларните на...

Може ќе ги прифатам оставките, може нема – рече Заев за одговорноста за несреќата во Тетово

Ако ги вратиме животите на овие 14 луѓе, не само што ќе си дадеме оставки сите, туку и ќе заминеме од политиката, но тоа...

Ковид-19: Над 13 000 активни случаи, најмногу во овие два града

Во Скопје има речиси 6 000 активно болни од ковид-19, што е близу половина од вкупниот број на активни случаи во земјава. Голем број...

Хит видео Наставник од Тузла стана сензација на социјалните мрежи

Наставникот по англиски јазик Дамир Хусановиќ од Тузла стана вистинска сензација на интернет поради начинот на кој предава. На својот Фејсбук профил тој објавува интересни...

ФОТО: Ќерката на познат бизнисмен се преврте со својот џип во центарот на Охрид

Ќерката на познат охридски бизнисмен вечерва се преврте со својот џип џипот се преврте на улица во Охрид, за среќа нема жртви. Сообраќајот на улицата...

Магазин

Гавазова ја покажа тетоважата што ја има на ова „незгодно“ место – ПЕЈАЧКАТА ужива со сопругот, сите гледаат во овој детаљ

Пејачката се пофали дека е на зимување со семејството, но го привлече вниманието и со тетоважата. Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова Сузана Гавазова важи за една од...

Исповед на Ивана од Берово: Јас сум мајка, сопруга, но и љубовница на многу други

Имам сопруг и деца, но дури сега ги остварив моите с*уални фантазии, напишала Ивана од Берово, која е омажена е за тапанар и често...

Какви серии гледаат нашите деца на македонските телевизии: Мајка си го удави бебето во леген

Откако пред десетина години тогашната „А1“ ја емитуваше првата епизода од „1001 ноќ“, македонските телевизии целосно ја изменија својата програма. Нема телевизиски канал без...

На 12 години почна да се дрогира, на 14 беше на хероин и стана проститутка: Како денес живее оваа жена која стана позната по...

Приказната за најпознатата зависничка од хероин во светот, Кристијана Фелшеринов, ќе биде раскажана повторно по четириесет години. Новата серија на „Amazon Prime“, што ќе биде...

Има 32 години и е НЕВИНА, а се ПЛАШИ ОД ЕДНА РАБОТА

Ова го покажува и случајот со една Англичанка која не е сигурна што треба да стори на нејзиниот прв „вистински“ состанок со маж. „Имам 32...

Јелена е доказ дека по ин витро, може да затрудните природно: Инспиративна приказна на жената која се породи во автомобил

„На 26. ноември родив здраво момче во сопствениот автомобил на пат кон болницата", раскажува мајка од Ужице за својата неверојатна и инспиративна приказна. „Јас се...

Додека јас одев на ин витро оплодување, сопругот ме изневеруваше: Писателката Симонида за најболното животно искуство

„Па, зошто не ми рече човеку, да не одам таму да страдам, оваа ин витро оплодување не е најпријатното нешто низ кое може да...